Reede, august 4, 2017
 

Kärdlas tähistatakse hiina tervisekultuuri päeva

Vikipeedia
Pühapäeval, 13. augustil tähistatakse üle maailma hiina tervise qigongi päeva.
Kärdla kultuurikeskuses on sel puhul kella 10–12ni võimalik tutvust teha hiina tervise­kunstiga, millel on meile võõrapärane nimi qigong (hääldatakse tši gong). Chi tähendab tõlkes energia, gongi võiks tõlkida: praktika või oskus, ka töö tähendus töö energiaga.
Tervise qigongi sisuks on iidsed hiina traditsioonidele toetuvad liigutused ja hingamis­harjutused. Neis harjutustes on ühendatud keha, hingamine ja meel eesmärgiga olla terve ning elada õnnelikult pikk iga.
Qigongi praktikaid on kolme liiki: võitluskunstid, ravipraktikad ja tervisevõimlemine. Viimast soovitataksegi tervise hoidmiseks. Tervise qigong koosneb üheksast harjutuste kompleksist. Neid tehes, õigesti hingates ja keskendudes paneme liikuma oma keha eluenergia, tõstes selle taset ja parandades oma elu kvaliteeti.
Tervise qigongiga võib alustada igas vanuses, see sobib niihästi meestele kui ka naistele. Harjutusi tehakse aeglaselt ja rahulikult. Voolavalt ja sujuvalt liigutades väheneb pinge nii kehas kui meeles. Tuge saavad immuun- ja hingamissüsteem, vere- ja lümfiringe, südameveresoonkond ja seedeelundid. Eesmärk on hea enesetunne, tervise hoidmine ja eluea pikendamine.
Võõras nimetus ei peaks huvilisi peletama. Kes pühapäeval sammud kultuuri­keskusesse seab, näeb ja kuuleb, kuidas Silver Härm tervise qigongi tutvustab. Ta teeb seda nii lihtsalt, et igaüks saab kaasa teha. Tervise qigongi harjutuste tegemiseks pole vaja mingeid eelnevaid oskusi ega sportlikke saavutusi. Vaja on vaid selga panna mugavad riided, seelikus või kleidis või kontsakingadega pole neid harjutusi mõnus teha.
Hiina tervise qigong kogub populaarsust üle maailma. Euroopas tegeldakse sellega ligi paarikümnes riigis. Suurt tähelepanu pööratakse tervise qigongile kui haiguste ennetamise ja stressist vabanemise võimalustele Saksamaal. Seal on koostöös Hiina teadlastega alustatud Euroopa Liidu sotsiaalfondi toel teaduslikke uuringuid tervise qigongi posi­tiivsest mõjust tervisele.

Annika Poldre

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411