Teisipäev, august 29, 2017
 

Ideekonkurss ehk kas Hiiumaa tahab trammi?

AS TLT
Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Eelmisel nädalal uudistes levinud Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsi pakkumine, et kõige lennukama idee esitaja võib ühe mahakantud trammivaguni idee elluviimiseks tasuta endale saada, pälvis tähelepanu ka Hiiumaal.
Sotsiaalmeedias vahetati trammi võimaliku kasutuse üle mõtteid päris vilkalt. Ideed ulatusid ülilennukast arvamusest, et tramm võiks liikuda Kärdla ja Käina vahel, kuni tagasihoidlikuma mõtteni, et trammivagunit saaks kasutada uueneval Kärdla keskväljakul bussioote­paviljonina.
Tallinlased ei sea mõtte­lennule piire, siiski tuleb arvestada, et trammi ei tohi kasutada ärilistel eesmärkidel, samuti ei saa loota, et kingitud sõiduriist hakkab liikuma mööda Tallinna linna trammiteed. Kingitusega antakse aga kaasa tükike rööbasteed, kuhu uus omanik vaguni paigutada saab. Kingi transportimise eest sihtkohta peab selle saaja ise hoolitsema.
Saarlased said trammi juba aastal 1997, kui selle tõi Tahulasse Põrnika-klubi. Kaks aastakümmet seisis see Tahula motelli kõrval, kuid tänavu kevadel viidi vagun vanametalli kokkuostu.
Seega on hiidlastel nüüd võimalus suurematele naabritele ära teha. Üks tramm võiks ju saartel ikka olla. Pealegi on valimisteeelne aeg suurepärane võimalus tulevase suure Hiiumaa valla esimese edusammuna trammi lubada.
Visioone, kuidas trammi­vagunit kasutada, oodatakse meiliaadressil katri.metsma­@tallinnlt.ee kuni
15. septembrini.
24. augustil möödub 129 aastat päevast, mil Tallinnas alustas sõitmist esimene tramm. Just ajaloolise tähtpäeva puhul otsustas Tallinna Linnatranspordi AS kinkida trammi inimesele,
ettevõttele või sõprus­konnale, kes esitab parima idee trammivaguni kogu­konna huvides kasutamiseks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411