Reede, august 25, 2017
 

Hiiumaa suvehooaeg voldib otsi kokku

Harda Roosna | Hiiu Leht
Augusti lõpuga hakkab läbi saama Hiiumaa suvehooaeg, mil inimesi saarel mitu korda rohkem kui talvel, kontserte ja muid sündmusi toimub reedeõhtuti nii Kärdlas kui Kassaris ja kohalikud turismiettevõtjad palvetavad, et vähemalt nädalavahetustelgi ilma peaks.
Saare suvekohad valmistuvad talveuneks. Juba nädal pärast Hiiumaa suve tippsündmust – Kohvikutepäeva, sulges uksed Viinaköök Kõrgessaares. See on tuntud toidukohtadest kõige lühema hooajaga. Head buffet-lõunat pakkuv toidu- ja majutuskoht ootab külastajaid jälle järgmise aasta suvel peale jaanipäeva. Kärdla sadamas asuv kauplus Hanko teatas juba päev hiljem Facebookis, et on hooaja viimane päev ja uksed pannakse kinni.
Evelin Ilvese Restoranis Roog kestab viimane nädal. Alates 28. augustist tehakse ainult ettetellitud õhtusööke ning üritusi ja õpitubasid. “Oleme saarel kuni 24. septembrini, siis kolib ROOG Tallinnasse talvituma. Kellel on sobivat pesa pakkuda – oleme üks suur ja tänulik kõrv!” teatati sotsiaalmeedias.
Esimest hooaega lahti olnud uus koht, Vesihiidlane Luidjal, on avatud veel ka järgmisel nädalal. Sügisel loodetakse söögikoht avada nädalavahetustel. “Eks kõik sõltub külastajate arvust,” öeldi sealt telefonitsi pärimise peale ja lubati avamisaegadega kursis hoida.
Resto Kuur kinnitab, et nende toidukoht on avatud septembri esimese nädalavahetuseni. Ka Suursadama Ungru Resto on esialgu nädala­vahetustel avatud.
See, kuidas lühikest turismi­hooaega pikemaks venitada ja korraldada nii, et ka Hiiumaa soe sügis ja ilmad, mis mandriga võrreldes pehmed, saarele inimesi tooksid, on kui mitte miljoni, siis vähemalt saja tuhande euro küsimus, millele vastust võiksid pakkuda kõik need, kes juba pooleteise kuu pärast saare asjade otsustamiseks valijatelt hääli loodavad.
Korrastunud parvlaeva­liiklus lõi tänavu eeldused külastajate arvu suurenemiseks. Samas ilmataat ei hellitanud. Hiiumaa Turismiinfokeskuse juhataja Sigrid Valter ütles, et augustikuus, mis ei ole veel läbi, on turismiinfopunktist teavet otsinud 2920 inimest. Kogu suve peale loodetakse, et külastusi tuleb 10 000 ehk veerandi võrra rohkem kui eelmisel aastal. Kui palju turiste, sugulasi, sõpru ja suvehiidlasi kogu suve jooksul Hiiumaal käib, ei tea päris täpselt vist keegi.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411