Teisipäev, august 1, 2017
 

Esmakordselt Pritsumehel

Georg Kõrre
Hiiumaa tuletõrjujad­ Martin Jääger, Priit Jürimäe, Vaiko Kivi ja Tõnis Tikka osalesid iga-aastasel päästjate mõõduvõtul Pritsumees 2017 – see oli siinsete päästjate jaoks esimene kord.
Neljapäeval Pärnumaal Varbla vallas Pärlseljal juba 19. korda toimunud võistlusel osales 40 tuletõrjujat, kellest mitmed vabatahtlikud päästjad.
Vaiko Kivi ütles, et nemad võistluseks pikalt ei valmistunud, pigem tehti n-ö eksprompt otsus. Idee tekkis, kui Hiiumaa päästepiirkonna­ juhataja Hannes Aasma rääkis, et läheb võistlustele kohtunikuks. “Siis otsustasime, et läheme proovime, ja kui juba minek, siis ikka nelja mehega, et meeskonna arvestuses ka osaleda,” selgitas Kivi.
Hiiumaa päästjate jaoks oli see esmakordne kogemus ja võistlejad jäid tulemustega rahule. Eesmärk oligi alad läbi teha ja mitte jääda päris viimaste sekka.
Võisteldi neljal klassikalisel alal: vooliku-, elupääste- ja torniharjutus ning päästja takistusjooks. Kõik võistlusalad imiteerivad päästjate tavapärast tööd ning annavad kõrvaltvaatajale suure­pärase ülevaate, millega ning millistes tingimustes peavad päästjad oma töös lisaks tulekahju kustutamisele hakkama saama.
Kuuendat aastat järjest oli parim Alor Kasepõld Tõrva päästekomandost, kelle nelja ala koguaeg oli 7.04. Tõrva võitis ka võistkondlikult, Hiiumaa tiim teenis viienda koha. Hiidlastest edukaim oli Vaiko Kivi, kes võitjale kaotas 4.09. Paremusjärjestuses andis see talle 20. koha. Priit Jürimäe oli 23., kaotusega 4.45, ent üle 40aastaste meeste seas oli ta kolmas ehk tõi Hiiumaale ka ühe medali.
Kuigi idee tuli Aasmalt, tunnustasid kaaslased tugeva organiseerimistöö eest ka Vaiko Kivi. “Mina võlgnen talle kindlasti suure hulga valatud higi ja ärakannatatud valu ning läbi selle ka suure tänu,“ rääkis Tõnis Tikka.
Ettevalmistuseks jäänud nädalapäevade jooksul vaadati videosid võistlusaladest ja kõik tundus lihtne. Tikka nentis, et kohapeal, kui kahe võistlusala vahele jäi hingetõmbeks vaid mõni minut, mille jooksul pulss üpris kõrgena püsis, tekkis korduvalt katkestamise mõte. Samas võistluse järel leiti, et nüüd on märk maas ja järgmisesse aastasse vaadatakse juba julgemalt.
Pritsumees 2017 võistluste käigus selgitati välja tugevaimad võistlejad päästealal nii individuaalselt kui ka võistkondlikult. Tegemist on analoogiga rahvusvahelisele ja tunnustatud võistlusele Toughest Firefighter Alive.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411