Teisipäev, august 29, 2017
 

Brüsseli Endurance Mastersilt tuli Eestile võit ja neljas koht

Endurance World
Kassari Ristitee talu ratsud Paragon ja Penelope said juuli algul Vihterpalus Eesti meistrivõistlustel kestvusratsutamisel koos ratsanike Priidu Tiku ja Keiu Orasega kaksikvõidu, nüüd jätkasid nad medalikursil Brüsselis.
17.–19. augustini peeti Brüsselis kestvusratsutamise võistlusi (Brussels Equestrian Endurance Masters). Võistlusklassis CEI2* 120 km distantsil tuli naiste arvestuses Eestile võit, kui Hiiumaal Koit Tiku Ristitee talus sündinud ja kasvanud 11aastane Eesti ratsaponi Paragon tuli Taani ratsaniku Merethe Louise Bonneland-Nelandiga esikohale.
Kassari Ristitee talu pere­naine Linda Tikk rääkis, et taanlanna oli eelmisel suvel Joosep Tiku juures vabatahtlikuks ja võistles klubi Kassari Ratsamatkad all mitmel võistlusel. “Kui meil oli vaja vastava kvalifikatsiooniga ratsanikku Brüsseli MMile, oli tema Taani klubi nõus teda selles toetama,” selgitas Tikk.
Võit tuli siiski üllatusena, kuna Bonneland-Neland sõitis Kassaris treenitud Paragoniga esimest korda elus, vaid paar päeva oli aega harjuda. “Nii suur saavutus oli kõigi jaoks suur üllatus ja võiks öelda, isegi šokk,” ütles Linda Tikk.
Bonneland-Nelandi võiduaeg oli 6:28.06 ja keskmine kiirus 19,464 km/h. Pealt­vaatajate sõnul oli lõpuspurt tuline ja tasavägises heitluses jäi peale Paragon. Võistlusel osales kokku 34 ratsanikku, kellest lõpetas 17.
Teine samast Ristitee ratsa­talust pärit ratsu, Paragoni õde, seitsme­aastane Penelope, tegi Brüsselis hea tulemuse, kui lõpetas noorhobuste maailma­meistri­võistluste 120 km distantsi koos ratsanik Keiu Orasega kõrgel neljandal kohal. Nende tulemuseks jäi aeg 6:56.36 keskmise kiirusega 18,13 km/h.
Sellel distantsil pani end proovile 36 noort hobust, kellest lõpptulemuse sai kirja 12.
Kuldmedali võitis sakslanna Sabrina Arnold hobusel Tammam La Lizonne (20,48 km/h, tema aeg 6:08.50).
Võisteldi Brüsseli kesklinnas olevas pargis, kus kogu tavaelu toimus edasi, teekonnal läbiti mitmeid tunneleid ja muid objekte. Tikk vahendas 160 km distantsi sõitnud Heigo Rohtla sõnu, et pole elus nii rasket rada olnud. “Ilmselt seetõttu oli ka nii palju katkestusi, kuid meie hobused ja tüdrukud said hakkama,” nentis Linda Tikk.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411