Teisipäev, august 22, 2017
 

105 väikest kleiti

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa käsitööseltsi majas on vahva näitus “Need kleidid, kleidid, kleidid…” ehk 105 väikeste tüdrukute kleiti alates 1980. aastast.
Kleidikollektsiooni omanik on Helle-Mare Kõmmus ja kleidid on tema perre jõudnud seoses tütarde Juuli-Anni ja Kadi-Elli sünniga. Osa kleite on tulnud kollektsiooni tuttavate kaudu, aga suurem osa kleitidest on saadud laste tädidelt Siirelt ja Anne-Lylt, kellel omal peres mõned aastad vanemad tütred. “Nii võiks kleidikogu omakorda jaotada Mariliisi, Pilleriini ja Kai-Liisi nimelisteks alamkogudeks,” naljatas Helle-Mare Kõmmus.
Kõmmus rääkis, et suuremat osa kleitidest jõudsid tütred oma plikapõlves ka kanda. Puutumata jäid mõned väga sünteetilisest materjalist tehtud riideesemed. Samuti pikematele tüdrukutele mõeldud kleidid sel lihtsal põhjusel, et sinna sisse ei jõutud kasvada – kleit läks enne moest. Ka flanellkleitide valik on kollektsioonis ajaloonurgakese tarvis alles hoitud. Peretütarde seljas on neist käinud paar-kolm. Juuli-Anni ja Kadi-Elli päris oma kleidid on kaks pikka sametkleiti, mis juba kooliajal ja just nende jaoks õmmelda lastud.
Helle-Mare Kõmmus ütles, et hakkas hiljuti laste kõrvale­pandud riideid üle vaatama ja avastas, et väikeste tüdrukute kleite on kogunenud uskumatult suur hulk. Nii tekkis mõte need ka näitusele vaatamiseks välja panna.
Hiiumaa käsitööseltsi ehk nn Meistrite maja pood on avatud 1. septembrini. Kleidinäitust saab vaadata sama kaua.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411