Reede, juuli 21, 2017
 

Ühe päevaga kolm võistlust

“Et kõik ausalt ära rääkida nagu oli, pean ma alustama esimesest juulist, kui algasid Eestis toimunud orienteerumise maailmameistrivõistlused,” alustas treener Anu Saue kokkuvõtet tegusast päevast kirjandusklassikast pärit avalausega. Selle päeva jooksul võtsid meie noorsportlased osa koguni kolmest võistlusest!
Samadel radadel, kus jagati MM-medaleid, said ka harrastajad oma oskusi proovile panna – toimus kuuest osavõistlusest­ koosnev Eesti orienteerumisnädal. Võistlus­kogemuste saamiseks osalesid seal ka hiidlased. Herta ja Eliise Kesküla saavutasid oma vanuseklassis nädala kokkuvõttes esikoha ja Helena Maripuu oli neljas. Tegemist oli rahvusvahelise võistlusega, kus osalejaid kõigist Eesti naaberriikidest.
Radadel said harjutada ka Triin Helimets ja Kustu Künnapas,­ kes olid võistlustel vabatahtlikena abiks.
Orienteerumisnädala viimasel päeval hakkas aga juhtuma. Selleks ajaks saabus otse tantsupeolt Maria Eller ja Euroopa meistrivõistlustelt Siiri Talts.
Treener Saue vahendas, et kell üheksa hommikul toimus viimane osavõistlus ja kohe, poole tunni pärast, asusid noored uuesti starti, et osaleda Kaitseliidu meistrivõistlustel. Ja veel viis tundi hiljem esindati Kärdlat Eesti linnade suvemängudel.­ See oli siis juba kolmas start. Ühe päevaga!
Kaitseliidu võistlusel võitis tüdrukute seas Eliise Kesküla, kes edestas pronksi teeninud õde Herta Kesküla, Maria Eller oli viies.
Siiri Talts, Triin Helimets ja Kustu Künnapas, kui kõige vanemad, startisid täiskasvanute hulgas. Kohad vastavalt neljas, viies ja teine, mida treener kõrgelt hindas.
Puhata tuli bussis, kuna Vitipalust pidi sõitma Tsirguliina lähistele. Linnade mängudel tulemused – mis ilmusid ka 14. juuli Hiiu Lehes – sellest ei kannatanud.
Teadjamad on kursis, et Hiiumaa orienteerujad, kes Kärdlat­ esindasid, tulid väikelinnade seas Põlva järel teiseks. “Teiseks, kuigi punkte oli meil ühepalju, ka esimesi, teisi ja kolmandaid kohti. Alles neljandate kohtade võrdlemisel selgus, et Põlva orienteerujatel oli neid rohkem,” selgitas Saue harvanähtavalt tasavägist duelli.
Anu Saue muljed pani kirja

Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411