Reede, juuli 21, 2017
 

Triatlon kui suve ainus ujumine

Laupäevasel Luidja triatlonil oli osalejaid 19, eriti tugev konkurents oli meeste arvestuses, kus kevadise Käina basseini­triatloni võitja Ilmar Kukk jäeti neljandaks.
Kiireim oli algusest peale juhtinud ehk 300meetrisel ujumise etapil enam kui minutilise edu saavutanud Karl Mell. 16aastane aktiivselt triatloniga tegelev noormees lõpetas ajaga 43.08.
Erko Kurvits sünniaastaga 1982 jõudis 15kilomeetrise rattasõidu järel liidrile päris kannule, ent lõpuks andis aeg 43.52 siiski teise koha. Magnus Leht liikus samuti tõusvas tempos ja oli 47.26ga kolmas.
Naiste parim oli üldarvestuses 14. kohal ajaga 58.42 lõpetanud Ülle Paasoja.
Luidja triatloni eestvedaja Artur Valk hindas võitjaid üpris tugevateks sportlasteks, eriti kui ka varasemate aastate tulemusi kõrvutada. “Samas on see ikkagi rahvaspordiüritus, mille keskmine spordimees valutult läbi teeb,” lisas Valk.
Talle jäi eredalt meelde ühe võistleja ütlus, et joostud ja rattaga on küll sõidetud, aga see võistlus on ainus kord, kus sel jahedal suvel vette ujuma saab.
Võistlus on toimunud aastast 1999 ehk järgmine aasta on kahekümnes kord. 20 on olnud ka keskmine osalejate arv. Kõige vähem on stardijoonel olnud üheksa, kõige rohkem üle poolesaja võistleja. Valgu sõnul oli tookord tegemist anomaaliaga, kuna samal ajal oli saarel pealinna spordilaager, millel osalejad samuti starti tulid.

Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411