Reede, juuli 7, 2017
 

Suvisest lennuliiklusest

Harda Roosna
Hiiumaa ja Tallinna vaheline lennuliiklus on uue vedajaga Transaviabaltika toiminud aastajagu. Juunis oli Tallinn –Kärdla – Tallinn liinil 53 lendu ja 865 reisijat. Eelmise aasta samast ajast võrdlust võtta ei ole, kuna lennuühendus taastus liinil alles 20. juunist, aga 2015. aastal oli reisijaid juunis 793 ja 2014. aastal 888.
“Tavaliselt on kõige rohkem reisijaid juulikuus – ka sel aastal loodame selleks numbriks saada vähemalt tuhat reisijat,” ütles maasekretär Piret Sedrik.
Aasta jooksul kasutab Hiiumaa ja mandri vahelist lennuühendust tavapäraselt 7000-10 000 reisijat. Üle 10 000 piiri on lähiminevikus reisijaid olnud aastatel 2006 ja 2011.
Sõiduplaanis lisareisid
Selle aasta lennukalender on aasta lõpuni kokku lepitud – reisid toimuvad iga päev, tööpäeviti hommikul ja õhtul, nädalavahetuse päevadel kord päevas. Tööpäeviti väljub lend Tallinnast kell 7 ja kell 17, Kärdlast kell 7.45 ja kell 17.45, laupäeval Tallinnast kell 9.15 ja Kärdlast kell 10, pühapäeval Tallinnast kell 17 ja Kärdlast kell 17.45.
Lisaks eelnimetatud sõidu­plaanile on suveks tellitud mõned lisareisid, nt Hiiumaa kohvikutepäevaks
4. ja 6. augustil. “Need väljumis­ajad on sarnased eelmise aastaga, mil need tundusid reisijaile sobivat – väljumisega kell 15 Tallinnast ja 15.45 Kärdlast,” selgitas Sedrik.
Ka jaanipäevaaegseid lisa­reise kasutati tema sõnul usinalt – nii 22. juunil reisiks Hiiumaa kui 26. juunil Tallinna suunal olid lennukid peaaegu täiesti välja müüdud.
Maandumisolud paranevad
Aastaid on Hiiumaa lennuliinil probleemiks olnud reiside ärajäämised ilmaolude tõttu. Ka selle aasta esimese kuue kuuga on seetõttu ära jäänud üle 20 reisi, neist üks ka juunis.
Paar kuud tagasi tekkis lootus olukorra paranemiseks, kui vabariigi valitsus otsustas täiendavate taristu­investeeringute programmist anda 1 miljon eurot Kärdla lennujaama maandumis­süsteemi kaasajastamiseks ja asfaltkatendi uuendamiseks.
Eesmärgiks parandada maandumisvõimalusi olu­kordades, kui maandumisrada ei ole ilmastikutingimuste tõttu piisavalt nähtav ja võib häirida turvalist maandumist.
Loodetavasti teeb Tallinna Lennujaam maandumissüsteemi osas selliseid valikuid, mis tõesti meie liinil reiside toimumise osas kindluse aitavad tagada. Praeguse teadmise kohaselt peaks reisi­jad nimetatud investeeringu tulemust nautima hiljemalt järgmise aasta lõpus.
maasekretär Piret Sedrik koostöös ASiga Transaviabaltika

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411