Reede, juuli 21, 2017
 

Rannavolle ootab uut tõusulainet

Kui mitmed Hiiumaa noormehed teevad mandril saalivõrkpallis tegusid ja kohapeal on olemas kriitiline mass harrastajaid, et ka rannavollet mängida, siis naiste võrk­pallis on pigem mõõna­periood.
Tariston Cup, endise nimega Hiiu Teed rannavolle karikasari, mis alustas juulis, pole suurt osalejatehuvi pälvinud. Esimesel etapil 8. juulil Käinas osales kaks paari ning peale jäid Teet Teemets ja Martin Lauri. Teine etapp toimus laupäeval Luidjal ning mehi oli kolme paari jagu. Edukaimad olid Stefan Kaibald ja Magnus Kallas. Naispaare oli kaks ning duellist väljusid võitjatena Kersti Golub ja Mirje Roasto.
Asjaosalised ise nendivad, et ega inimesi osalema sundida ei saa. Samas on saare suvine üritustekalender ka tihe ja keeruline aega leida. Kuigi põhjuseks võib olla ka laiskus või vähene motiveeritus.
Luidja etapi korraldaja Artur­ Valk ütles, et eelkõige teeb vähenenud osalejate arv kurvaks. Võistlustel on olemas sponsorid ehk auhinnalaud ja mängutingimused ka korralikud. “Korralduse tase pole ilmselt ka viimastel aastatel tõusnud ega langenud,” hindas Valk.
Käina etapi korraldanud Hannes Maasel pessimismiks põhjust veel ei näe. “Rannavolle üldise taseme indikaator see ka ei ole,” ütles ta ning tõi võimaliku põhjusena välja jahedad suveilmad. “Ega sellel suvel niiöelda liivale ei olegi saanud – see tähendab, et ettevalmistus on paljudel puudulik. Rannavolle tahab aga head füüsilist vormi ja liivaga sõbraks saamist,” arvas Maasel.
Mure laiem
Samas ei ole osalejate vähesus, vähemalt naiste osas, mureks ainult liival mängides. Nii tõi Valk välja, et kui aastate eest osales naisteKadriturniiril­ viis võistkonda, siis peagi langes see kolme ja nüüd isegi kahe naiskonna peale. Ka Hiiumaa meistrivõistlustel jagas medaleid vaid kaks naiskonda.
“Naisvõrkpallureid, kes ka liivas paarisvõrkpalli mängida tahavad, on väga vähe. Madalseis on isegi pehmelt öeldud. Ma ütleks, et seis on kriitiline,” hindas MTÜ Hiiumaa võrkpall eestvedaja Marge Vähter.
Teisipäevaõhtuti Kärdla rannas toimuv suvevollesari on tavapäraselt üle kümne mängija kohale toonud, naisi neist paar-kolm. Ometigi on selle sarja plussiks toimumisaeg – õhtul peale tööd.
Lisaks ei pea sinna minema võistkonnaga, vaid tiimid loositakse vastavalt reitingutabelile. “Siis peaks saama enam-vähem võrdsed tiimid,” selgitas Vähter.
Luguse jaaniturniiril mängitakse segatiimidega, platsil kolm meest, kolm naist. Nii nagu 2015. a, oli ka sel aastal osalejaid viie tiimi jagu. Turniiri korraldav Kersti Golub hindas, et naised on jaanipäevaks mängima saadud, aga ilmselt rohkem kui möödunud aasta kaheksa võistkonda, kokku panna ei õnnestu.
“Meiegi oleme mõelnud natukene formaati muuta, kuna mehi oleks küll ja veel tulemas, aga neile ei leidu võistkonda naisi,” nentis Golub. Ta pakkus, et edaspidi võib-olla mängitakse tiimidega, kus platsil neli meest ja kaks naist.
Samas näiteks 12. augustil toimuvaks 60. Hiiumaa võrkpalliturniiriks oli nädala alguse seisuga kirjas juba 16 naiskonda. Tõsi, suurem osa neist mandrilt.
Õnneks ei taha ka kohalikud spordientusiastid nii kergesti loobuda. “Teater kasvatab publikut,” arvas Valk pausi tegemise või sootuks loobumise halvaks valikuks.
Huvilised saavad rannavollet mängida teisipäevaõhtuti Kärdla rannas suvevolle raames. Järgmine Tariston Cup´i etapp toimub 29. juulil Käinas ja segapaaridele 19. augustil Kärdlas.

Hergo Tasuja
Hiiuleht@hiiuleht.ee

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411