Teisipäev, juuli 11, 2017
 

Puude ja teede konflikte leiab ka Hiiumaal

Peep Lillemägi | Hiiu Leht
Hõberemmelga saaga Tallinnas Haaberstis sai oma lõpu eelmisel nädalal. Protestijad juhatati puust eemale, saag pandi käima ja teeehitus läheb edasi.
Üksikuid puid võetakse maha ka Hiiumaal, suurematest metsaraietest rääkimata. Kärdla linnas on viimasel aastal langetatud päris mitu eakat puud. Hiljuti võttis uus omanik maha kõik lepad Keskväljak 3 asuva postimaja eest.
Ka Kõrgessaare-Luidja maantee äärt ehk kaitse­aluse nn Luidja lepiku serva puhastati sel kevadel. Sealsamas Luidjal, eraomanikule kuuluval teeäärsel kinnistul on juba mõnda aega päris mitu tuule poolt maast lahti rebitud juurtega tüve toetumas teeäärsetele puudele. On ainult aja küsimus, millal need tuule survele järele
annavad ning tasub pöialt pidada, et keegi sellel ajal autoga just sealt läbi ei sõidaks.
Vastuseks küsimusele, kas vallal on ülevaade ohtlikest puudest, andis Hiiu valla­valitsuse keskkonna­spetsialist Kadri Randmaa teada, et üldist nimekirja ei ole koostatud ning valla­valitsus tegeleb ohtlike puudega nii-öelda jooksvalt ja vastavalt vajadusele.
Eraomanike soovil puude langetamist reguleerib määrus “Puu raiumiseks loa andmise tingimused ja kord”, mille leiab Riigi Teatajast. Määruse alusel saavad vallavalitsuse ametnikud väljastada raie­lubasid üksikutele puudele, mis kasvavad Kärdla linnas või Kõrgessaare alevikus. Metsaomanik aga peab vajadusel taotlema keskkonna­ametist metsateatise.
Tegelikult saaks kinnistu omanik ka ise ohtlikud puud maha võtta. Nimelt võib metsa­omanik ilma metsateatist esitamata või metsaressursi arvestuse riiklikus registris registreerimata raiuda kuni 20 tihumeetrit puitu kinnis­asja kohta aastas.
Kuidas ülalkirjeldatud ohuolukorra likvideerimiseks eraomaniku ja avaliku võimu koostöös tekkinud raievajadus teoks teha, on esialgu ebaselge.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411