Teisipäev, juuli 18, 2017
 

Pistsid rinda maailma parimatega

Nädalavahetusel peeti Tallinnas lauluväljakul rahvus­vahelise kettagolfi võistlussarja EuroProTour neljas osavõistlus Prodiscus Estonian Open.
Kohal oli kolm maailmameistrit ja 16 riigi mängijate seas esindasid Eestit ka hiidlased. Neist edukaim oli naiste arvestuses kümnenda koha teeninud Anni Eesmaa, kes sooritas 218 viset, kui võitnud soomlane Henna Blomroos sai kolm 18 korviga rada läbitud 196 viskega.
Meestest oli parim ameeriklane Paul McBeth 153 viskega, kelle kaas­­­maalane Ricky­ Wysocki oli teine
162 viskega. Kasper Pisa lõpetas 53. kohal 186 ja Marek Põder 69. kohal 191 viskega.
Kettagolf on paljudes riikides üks kõige kiiremini kasvavaid spordialasid ja Wysockit peetakse maailma parimaks mängijaks. Selle spordiala juurde jõudis kahe­kordne maailmameister üheksa aastat tagasi 15aastasena. “Ma olen üheksa aastat trenni teinud ega ole kunagi üle nädala või paari puhkust võtnud. Ma mängin peaaegu iga päev, treenin mitu tundi. Nii palju aega ja tööd on vaja pühendada just selleks, et mängida tipptasemel,” rääkis Wysocki rahvus­ringhäälingule.
Hiiumaal on kolm avalikku kettagolfi parki. Pühalepas neist vanim, 21 korviga, Pihla talu maadel 18 korviga rada ning Randmäe puhketalus samuti 18 korviga rada. Samas on viimases neist kolm suletud. Radade taasavamine või ümberpaigutamine saab selgeks ilmselt juulikuu lõpuks. Seniks jääb mängimiseks avatuks 15 rada.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411