Teisipäev, juuli 18, 2017
 

Olympic jäi tasavägises heitluses teiseks, Ojala viis Jazzi võidule

Pavel Nesvadba
Jahtklubi Dago alus Olympic kapten Tiit Vihuli meeskonnaga pardal lõpetas Muhu väina juubeliregati üldarvestuses teisena, Juss Ojala viis Jazzi ORC II grupis võidule.
Neliteist tundi kestnud Muhu väina regati viimane etapp oli suurte jahtide jaoks põnevaim, sest see otsustas ka regati üldvõitja. Hiiumaa jahtklubi Dago jaht Olympic Tiit Vihuliga roolis alustas etappi liidrina ja punktilise eduga Kalevi jahtklubi jahi Forte, roolis Jaak Jõgi, ees.
Viimane etapp viis purjetajad päiksepaistes Kihnuni ja sealt edasi täistuulekurssidel Riia suunas. Head purjetuult jagus peaaegu südaööni, peale seda sai oluliseks raja­poole valik. Tõelisest kassi-hiire mängust väljus võitjana Forte. “Võit tundus juba lähedal,” ütles kapten Vihul, kelle alus etapi esimeses pooles eespool purjetas.
Tasavägise võistluse järel oli teine Forte ning see jättis võrdse punktiarvu, 12, juures Olympicu regatil teiseks. Otsustavaks sai see, et Fortel oli enam etapivõite ja ta oli edukam ka viimases võistlussõidus.
Samas Olympicu kapten Tiit Vihul pettunud ei olnud. “Sellises konkurentsis on teine koht tugev tulemus,“ hindas ta Muhu väina regati Eesti purjetamise tipp­võistluseks.
Küll asus Olympicu meeskond, kel suurematelt tiitli­võistlustelt ette näidata neljas koht Euroopa meistri­võistlustelt ja maailma­meistrivõistluste üheksas koht, stardijoonele lootusega võita.
Võiduvõimalusi vähendas oluliselt viiendalt etapilt diskvalifitseerimine. “Tegemist oli meie oma veaga ja asjade kokku­langemisega,” selgitas roolimees koordinaatide muutmise järel nende üle kontrollimata jätmisest tingitud viga. Sel etapil sai tulemuse kirja vaid kuus alust kümnest. Olympicu meeskond purjetas koosseisus Meelis Pielberg, Indrek Ulla, Raul Vane, Marko Ollik, Tarmo Vesberg, Tanel Trööp, Aivar Kaljumäe, Jana Kiik ja Rauno Kiik. Nädalase puhkuse järel asutakse head tulemust püüdma Poolas toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel.
Jazzile kuues võit
ORC II grupis viis jahil Jazz regativõidu Kalevi jaht­klubisse Juss Ojala meeskonnaga. Jazzile oli see juba kuues kord Muhu väina regatt võita. Ojala on varem võiduni tüürinud jahi Amserv, millega amatööride arvestuses 2012. aastal ka maailmameistritiitel teeniti.
Jazzi vaevasid regati alguses tehnilised probleemid, ent edasi liiguti tõusvas joones ja kogutud 17 kohapunkti tähendasid neljapunktilist edu Kristen Pugi juhitud Evelyn III ees, mis kannab Saaremaa merispordiseltsi ja Kalevi jahtklubi värve. Ojala hindas, et võidule aitas kaasa ka eduka jahi Katariina II puudumine.
“Regatile läksime võidu peale sõitma – Jazzil on kogenud ja tugev tiim,” tunnustas kapten 11 tiimi seas parimat meeskonda koosseisus Rasmus Schneider, Mihkel Eller, Jaanus Laikmaa, Viljar Sepp, Siim Viljakainen ja Tarmo End.
Muinasjutukuningas neljas
Folkbootidest võidutses viimasel osavõistlusel Jaanus Nõgisto roolitud Muinasjutukuningas Kalevi jahtklubist, meeskonnaliikmele Julius Tarandile oli see ilusaks 19. sünnipäeva kingituseks. Üldarvestuses oli Muinasjutu­kuningas neljas.
Regati võitjaks 13 aluse seas ja selle jahiklassi Eesti meistriks tuli Nõgisto klubikaaslase Tiit Riisalo roolitud jaht Lind. Teise koha teeninud Haapsalu jahtklubi aluse Bacchus koosseisu kuulus ka hiidlane Andrus Padu.
Huvitava faktina oli kolmanda koha saanud Tee Chee pardal purjetamas ka teisest, 1959. aastal toimunud Muhu väina regatist osa võtnud 71aastane Enn Normak, kes elab Hiiumaal Kärdlas.
138 jahti viiest riigist enam kui kaheksasaja purjetajaga pardal läbisid nädala jooksul ligi 260 miili, alustades juubeli­regatti Haapsalus ning väisates Kuivastu, Roomas­saare, Kihnu ja Pärnu sadamaid. Reede öösel vastu laupäeva jõudis Muhu Väina laevastik regati lõppsadamasse Riias, kust vastupidises suunas alustas teekonda 60 aastat tagasi toimunud esimene Muhu Väina regatt.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411