Teisipäev, juuli 11, 2017
 

Meestearsti kabinet vurab Hiiumaale

TÜ kliinikum
Mobiilne androloogia­­­kabinet, mille Eesti Vähiliit soetas ETV hea­tegevusprogrammi “Jõulutunnel” abil, jõuab esmakordselt Hiiumaale. Ratastel kabinet peatub Hiiumaa haigla juures juulis, teist korda septembris.
“Eesti meeste tervis ei ole kahjuks kiita,” nentis Kristi Tael Tartu ülikooli kliinikumist viidates dr Margus Punabi öeldule.
Dr Punabi sõnul on Eesti meeste kroonilise haigestumise põhjusena eesnäärme­haigused laialt levinud. Meeste kehva tervise üheks põhjuseks peab Punab ka seda, et meestearst ei võta vastu igas maakonnas.
Selleks, et erialaarst jõuaks maakondadesse, soetaski Eesti Vähiliit kaks mobiilset diagnoosikabinetti – naha- ja androloogiakabineti.
Mobiilne androloogia­kabinet alustas eelmise aasta septembris Ida-Virumaalt. Põhjuseks, et just see piirkond on meeste soo­spetsiifilise teenusega kõige halvemini kaetud.
Tänavu maikuuks oli kabinetti külastanud 1210 patsienti, kellest kaheksal avastati eesnäärme pahaloomuline kasvaja. Dr Punab ütles, et eelnimetatud patsientidest mitmed vajasid väga kiiret meditsiinilist sekkumist: “Munandivähk nõuab väga kiiret sekkumist, ka mitmed põletikulised haigused on vajanud kiiret sekkumist.”
Androloogiakabinetis tegelevad meestearstid kõigi meestele eriomaste haigustega nagu eesnäärme­haigused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpo­gonadism, viljatus, sugu­trakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise, munandi­koti haigused, rinnahaigused meestel.
Peaaegu 95 protsenti vajaminevaist uuringuist tehakse mobiilses kabinetis kohapeal, nii ei pea patsient sõitma Tartusse ka uuringuteks.
Androloogia mobiilse diagnoosi­kabineti koordinaator on meditsiiniõde Olga Raudik, arstidest töötavad kabinetis dr Stanislav Tjagur, dr Sven Tennisberg ja dr Margus Punab.
Mobiilse diagnoosi­kabineti vastuvõtule saab aja broneerida etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 9100 või kliinikumi kodulehel. Internetis vastuvõtule broneerides tuleb täpsustada mobiilse kabineti asukoht, kuhu minna soovitakse. Aega on võimalik broneerida ka kliinikumi kõikides registratuurides.
Meestearsti vastuvõtule haigekassa tingimustel pöördumine eeldab saatekirja. Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel visiidil visiidi­tasu 5 eurot. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411