Teisipäev, juuli 25, 2017
 

Medalid Euroopa MVlt

Protugali FT
Emmastes elav pere­kond Reinu osales juuli keskel Saksamaal field target laskmise Euroopa meistrivõistlustel (EM), kust naasis koju nelja medaliga.
Naiste suruõhupüsside kategoorias saavutas Anne-Gret Reinu teise koha, tema õde Anne-Mall oli kuues. Juunioride seas teenis Rein Reinu juunior pronksmedali.
Vedrupüssidega laskmises oli Ingrid Reinu naistest neljas ja Eesti võistkonnaga kolmas. Veteranide kategoorias saavutas Rein Reinu seenior teise koha.
Sealjuures ei saanud ta veteranide seas võitu jahtida, kuna Ingridi püss lagunes teisel võistluspäeval koost ning Rein seenior loovutas oma püssi jupid. “Selline otsus sai tehtud, kuna Ingrid on tugevam laskja,” selgitas Anne-Mall Reinu.
Ilm muutis võistlust 
EMi jäävad tagant­järele paljuski iseloomustama ilmastiku­olud. “Tingimused olid karmid,” hindas Anne-Mall Reinu võistluspäeva, kus paduvihm muutus kiiresti 30kraadiseks päikese­paisteliseks päevaks.
Soojus aurustas aga äsja sadanud vihma ja kerkiv aur tegi märkide kauguse mõõtmise raskeks.
Teine võistlust oluliselt mõjutanud tegur oli tuul, muutliku suunaga tuul.
“Mulle rada väga meeldis just selle tõttu, kuidas tuul seal mängis,” selgitas Anne­-Gret, et just mängiv ehk muutlik tuul on see, mis on selle spordiala võlu.
Kolmandal tiitlivõistlusel osalenud Anne-Mall jäi saavutatud kuuenda kohaga rahule, eriti kuna kolme­päevane võistlus on juba iseenesest karm katsumus nii vaimselt kui füüsiliselt.
Neljandal tiitlivõistlusel starti asunud Anne-Gret pidas oluliseks, et suutis pea selgena hoida ning lõpuni võidelda, laskmata tehtud vigadel tulemust mõjutada.
Kodus tipus
Koduses konkurentsis hoiavad õde-venda ehk Rein ja Anne-Mall suruõhu­püsside kategoorias teist ja kolmandat kohta.
“Isa Reinu taset ei saa niimoodi vaadata, tema on meie tehniline tugi,” selgitas Anne-Mall, et isa peab lisaks võistlemisele ka teistel pereliikmetel ettetulevad tehnilised probleemid lahendama. “Tema käib rohkem püssi­juppe ja püssi katsetamas.”
Vedrupüsside kategoorias on naistel kodune konkurents väga tugev, kuna ka viimane EM tiitel tuli Eestisse. Vahed on võistlustel väikesed ja nii on peal kord üks, kord teine.
Field target laskmise EM toimus 13.–16. juulini Saksa­maal, mägises piirkonnas Marienbergis ning sellel osales kokku üle 200 laskuri 18 riigist.

Hergo Tasuja

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411