Teisipäev, juuli 11, 2017
 

“Massinate” omanikud tänasid “päälikku”

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Päevinäinud autode remontijad tegid läbi kuuenda Tarvitet Massinate Väljasöidu ja tänasid korraldajat erilise numbri­märgiga.
Juuni keskel korraldasid vanatehnika huvilised juba kuuenda vanautode väljasõidu, mille seekordseks teemaks oli “Mustlased teel…”.
Ettevõtmise eestvedaja Toomas Vannas rääkis, et tegemist on meeleoluka sündmusega, mis toob saarele kokku hulgaliselt veidi vanemaid, kuid “hästi tarvitet” massinaid.
Vannas meenutas, et esimesel aastal osales 25 masinat, teisel 46 ning siis paar aastat hiljem oli sõitmas juba 70 vana autot. Tänavu oli osalejaid 46, sest paljudel lõpetasid just sel ajal lapsed või lapselapsed kooli. “Kuupäeva valikuga läksime seekord alt,” nentis Vannas ja lisas, et ka kütuse kallinemine annab tunda.
Väljasõitu korraldab ta koos oma tutvusringkonnaga. Kui tavapäraselt on sellised ettevõtmised korraldatud projektide toel, siis nemad teevad seda oma kulu ja kirjadega ning osalejate abiga. “Kes seda projekti viitsib kirjutada ja siis veel aruandlus…,” lõi Vannas küsimuse peale käega. Ta tunnistas, et neil on siiski mõned sponsorid, kes toetavad nii sõidu läbiviimisel kui auhindadega. Vannas tänas kõiki väljasöitjaid laheda päeva eest, aga ka abilisi-kohtunikke, kes vabatahtlikult abiks olid.
Vannas ise sai tänulikelt osalejailt oma autole uue numbrimärgi, millel suurelt kirjas “PÄÄLIK”.
Võitis suvehiidlane
Tänavuse väljasõidu võitja Andres Tõniste oli üritusele osalema tulnud Haabneemest Harjumaalt autoga Triumph TR7. Koos abikaasa Margega oli see nende jaoks viies kord sellel väljasõidul osaleda.
“Me oleme suvehiidlased, seepärast on see ettevõtmine alati kavas,” selgitas Tõniste. “See seltskond tiirlebki sündmuselt sündmusele ja vastav info on meie endi foorumis ka kirjas.”
Kõige põnevam oli see­kordsel sõidul avastada Vanajõe orgu: “Me sõidame ikka igal aastal Hiiumaal ringi, aga sinna pole veel sattunud.”
“Väljasõit meeldis väga,” kiitis ka Marge. “Suuremõisa loss oli põnev ja lossimäng oli väga huvitavalt koostatud – tegime lossile neli-viis tiiru peale asju ja kohti otsides ning infot lugedes.” Väljasõidu
ainukeseks raskuseks nimetas ta rajale peidetud punktide otsimist, sest kogu aeg tuli teeäärt jälgida ja nad polnud sugugi kindlad, et kõik üles leidsid.
Tõnistete soov oli, et järgmisel aastal võiks väljasõidu teha Kõpu kanti, sest saare n-ö esimene ots on juba risti-rästi läbi käidud.
Andres Tõniste ütles, et selline väljasõit annab mõnusalt sisustatud päeva, mitte lihtsalt ei sõideta ühest punktist teise. “Ainult ilmaga peab samuti vedama ja auto peab vastu pidama, aga seekord kõik sujus!” ütles Tõniste ja tunnustas korraldajaid suure töö ja mängu väljamõtlemise eest.
Teise koha saavutas Raimo Uudik ja kolmandale kohale sõitis Erki Orunuk.
Stiilseim oli Kalev Pärna ekipaaž ja parim naisroolija tiitel omistati Nele Ellerile.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411