Reede, juuli 14, 2017
 

Marguse Mamma tuli jälle!

Helja kaptein
Kuigi nii polnud algul plaanitud, tuleb Margus Tabori kallis Mamma ka sel suvel rahva ette – ikka Marguse suu läbi ja tema esituses üheksal õhtul.
Esimene etendus oli kolmapäeva õhtul sealsamas Mamma lambalaudas, kus igal aastal.
Etenduste korraldaja Aivar Viidik MTÜst Hiiu Öko ütles, et hooaja avaetenduse publik, 200–250 inimest, oli hästi tore ja etendus venis tavapärasest märksa pikemaks. Kui päris esimesel etendusel jagus Mamma lugusid tunniks ja 20 minutiks, siis eile kestis lakkamatu naer Suuremõisa lossihoovis üle kahe tunni.
Selleaastaste etenduste kohta ütles Viidik, et need on väga populaarseks saanud ka mandri inimeste hulgas. Kolmapäeval oli 90 protsenti vaatajaid üle mere tulnud.
“Ja kuna me otsustasime Margusega juba alguses, et seda etendust me Hiiumaalt välja ei vii, tuleb mandri­rahval Mamma vaatamiseks Hiiumaa reis ette võtta. Mida nad teevad õnneks väga hea meelega,” rääkis Viidik.
Nii toovadki mitmed turismi­firmad inimesi etendust vaatama bussiekskursioonidega ja Hiiumaal ollakse kokku mitu päeva. “Täpselt nagu nõukogude ajal,“ naljatas Viidik. No ja nõukogudeajal suur osa Mamma elust ja tegemistest ju käiski.
“Tegin talvel toimunud turismi­messil turismi­firmadele eripakkumise, et kui soovite Hiiumaa ekskursioone korraldada ja tulete saarele mitmeks päevaks, saate Mamma piletid eelisjärjekorras,“ rääkis Viidik. “Ja tore on, et see mudel töötas – kokku­võttes võidavad Mammast nii kohalikud söögi-, turismi- kui ka majutuskohad.”
Meie oma saare turismi­firma Tiit Reisid reklaamib Tabori “Mamma lood ehk hiiu eluvilosoohvia” kui üdini lustakat vabaõhu­etendust.
Viidik kiitis head koostööd Pühalepa vallaga ning sel aastal ka Hiiumaa turismi­infokeskuse ja Sigrid Valteriga, kes omakorda on aidanud läbi Mamma lugude Hiiumaad reklaamida. “Ja muidugi on Margus ise suurepärane Hiiumaa turundaja ning jätkuvalt jagab hiiu keele nõu Järvi Kokla.” Seoses etendustega on paljud Aivar Viidikult küsinud, kas sel aastal midagi ka teisiti on. Viidik rääkis, et on päris mitu lugu, mida publik varem kuulnud pole. Ka on laval juures mitu uut tähenduslikku rekvisiiti, millel samuti oma lugu juures.
“Nii et kel Mamma varem nähtud, võib julgelt uuesti tulla,” kinnitavad korraldajad.
Kuigi Piletimaailmas müüdi märtsikuus kõik piletid nädalaga läbi, võib mõne veel ehk leida Hiiumaa turismiinfopunktist Kärdla Kesk­väljakul või enne etenduse algust koha­peal. On ju korraldajad mõlenud ka neile, kes tahaksid viimasel hetkel tulla. Näiteks kolmapäeval sai enne etendust pileti mõnikümmend õnnelikku. Nagu eelmistelgi aastatel, on ka tänavu etenduse eel ja ajal avatud väike kohvik.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411