Teisipäev, juuli 11, 2017
 

Männiste perebänd esineb Orjakus

Karen Härms
Mõne aasta taguses menusaates “Perepidu” tuntust ja tunnustust kogunud Männiste Perebänd läheb suvel esimesele tuurile, mis paraku Hiiumaale ei põika – tuuri eelsoojendusena saame nende laulu siiski kuulda.
“Teatud mõttes on Orjaku kontsert tõesti eel­soojenduseks tuurile. See oleks nagu kompensatsiooniks neile, kes suvetuuri mandrile vaatama ei jõua,” ütles perebändi ja perepea Kaupo Männiste.
Seda, miks “Soovikontsert” tänavu saartele ei jõua, ta öelda ei osanud. Oletas vaid, et kontserdisarja korraldamine mitmete erinevate artistidega pole kindlasti väga kerge ülesanne ja ilmselt on põhjused logistilist laadi.
Ettevalmistused suve­tuuriks algasid juba aasta alguses. “Sai kirjutatud terve hulk uusi laule ja need ka stuudios salvestatud, mis tuuril siis kõlavadki,” rääkis Kaupo. Kindlasti saab kuulda ka vanemaid laule, mis rahva poolt juba varem hästi vastu võetud.
Kaupo Männiste on varem Hiiumaal suvetuuril käinud lausa eelmise riigikorra ajal ja kantriansambli “Terav pilk” solistina – see oli 80ndate lõpus. Ta mäletab, et millalgi sai käidud esinemas ka Sõpruse kolhoosi lõikuspeol. Männiste Perebänd aga esines paar aastat tagasi Tuule­kala festivalil sealsamas Orjaku sadamas.
Orjakus toimuvad nende kontserdid eelkõige seepärast, et suhtlus Iiukala Bändiga, kellega koos telesaates “Perepidu” kunagi koos musitseeriti, jätkub. “Nemad on meie sõprus­ansambel Hiiumaal,” kinnitas Männiste. “Nad on väga lahedad inimesed ja loodame ka nendega Orjakus taas kohtuda.”
“Sellel kooslusel on mingi eriline fenomen, et rahvas neid armastab,” ütles ansambli küllakutsuja, Orjaku külamaja perenaine Margit Kääramees.
Männiste ütles, et neile teeb rõõmu, et muusika, mida nad mängivad on rahvale hästi peale läinud. “Arvatavasti seetõttu, et laulame lihtsatest ja inimlikest asjadest,” oletas ta. “Ka laulusõnad on meie jaoks väga olulised ja kui oma sõnumit esitada kauni muusika saatel, peaks see kuulajatki positiivselt puudutama.”
Orjaku kontserdil saab Männiste Perebändi kava olema oluliselt mahukam kui suvetuuri kontsertidel.
Kuna äsja ilmus ka ansambli verivärske duubel­album, mille plaadifirma Records 2000 üllitas sarjas “Kuld”, võikski Orjaku ette­astet nimetada plaadi­esitluskontserdiks. Publikul on võimalus see plaat ka eriti soodsalt endale Orjakus soetada.
Männiste Perebändi kontsert Orjaku külamajas algab neljapäeval, 13. juulil kell 19.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411