Reede, juuli 7, 2017
 

Looduse Omnibuss toob saarele

Maikuus väisas Hiiumaad paar tuhat ratta­retkelist, laupäeval, 8. juulil tuleb saarele Looduse Omnibuss, mis stardib Tallinnast ja toob saarega tutvuma sadakond looduse- ja ajaloohuvilist.
Looduse Omnibussi retkede korraldaja Jaan Riis ütles, et teisipäeva hilisõhtul sai teade kodulehele välja pandud ja kolmapäeva hommikuks oli 40 Hiiumaa huvilist juba kirjas. “See tähendab, et oleme tulemas kahe bussiga – kokku sada­kond inimest,” ütles Riis.
Ta oletas, et lehe ilmumise ajaks on kohad täis, kuid soovitas siiski end ootejärjekorda panna.
Registreerida saab ­meilil­ retked@looduseomnibuss.ee või telefonil 5647 6297 (Jaan Riis).
Matk kulgeb marsruudil Heltermaa, Suuremõisa, Kärdla, Tahkuna, Kõpu tuletorn, Ristna rand, Emmaste ja Sõru, Käina ja Kassari.
Retke juhib ajaloolane
Andres Adamson, kes räägib muuhulgas Hiiumaa ajaloost, sh saare mõisnike kuulsatest suguvõsadest – De la Gardie, Wachtmeister, Gernet, Stackelberg, Tittfer, Ungern-Sternbergid.
Riis rääkis, et Adamson on suur Hiiumaa huviline, kel Kassaris ka suvekodu. “Ta räägib väga ilusti ja tunneb Hiiumaad põhjalikult,” kinnitas Riis ja viitas, et Adamson on kirjastuse Argo üks omanikke. Just see kirjastus ilmutas hiljuti raamatu “Hiiumaa mõisad”.
Riis rääkis, et Looduse Omni­buss on saarel käinud varemgi ja tihti on neil retkedel olnud giidiks loodusemees Tiit Leito. Viimati korraldas Looduse Omnibuss Hiiumaal mullu Eesti looduskaitse seltsi kokkutuleku. Siis veetis pool tuhat looduskaitsjat saarel kolm päeva.
“Mulle endale meeldib Hiiumaal käia sügisel. Kui mandril on kõik juba raagus, siis Hiiumaal ikka veel haljendab – see saar on üks teistmoodi paradiis,” rääkis Riis ja kutsus ka hiidlasi kui vähegi võimalik Looduse Omnibussi reisidel osalema.
Sõidu eest tuleb maksta osalustasu. Lastele, kes veel koolis ei käi, on reis tasuta. Buss Hiiumaale väljub Rahvusraamatukogu eest kell 8, tagasi Tallinna jõuab kell 23.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411