Reede, juuli 28, 2017
 

Lipuvimplid andis üle minister

Harda Roosna
Harda Roosna
Tänavusel Kauni­ kodu konkursil väljavalitutele­ andis presidendi lipuvimpli üle Hiiumaa viisiidil viibinud riigihalduse minister Jaak Aab.
Suuremõisa lossis korraldatud pidulikul sündmusel tunnistas minister, et muidu puutub ta selle konkursiga kokku vaid nii, et kirjutab alla tänukirjad. “Panen selle allkirja, aga ma ei tea, kes selle saaja on, täna saan selle tänukirja üle anda ja näen, kes selle nime taga on,” rääkis minister.
Aab ütles, et Hiiumaa on üks kaunimaid maid Eestimaal, ning rõhutas, et Eesti riik algab kodust. “Mul on väga hea meel, et te olete panustanud oma kodusse või oma asutuse või valla heakorda. Eesti inimene on tubli ja hiidlane on ka hästi tubli,” kiitis minister. “Ma väga tahaks, et mul oleks võimalik koos komisjoniga neid ilusaid kodusid vaatama minna, aga sinna mind kindlasti ei lasta.”
Minister tänas kaunite kodude omanikke tehtud töö eest ning andis üle tänukirjad ja mastivimplid.
“Need päevad, kus ma olen saanud komisjoni liikmena ringi käia ja neid kauneid kodusid vaadata, on olnud minu kõige ilusamad tööpäevad maavanema ametisoleku aja jooksul,” ütles Hiiu maavanem Riho Rahuoja. Ta tänas konkursi Kaunis kodu komisjoni liikmeid, tänavusi nominente ja eraldi neid, kes presidendi vastuvõtul autasustamiseks välja valiti.
Presidendi vastuvõtt on augusti lõpus ja Hiiumaalt lähevad sinna Tiina Vilumaa ja Toomas Suuster, Kristi Rasva ja Andres Lebin ning Marje Sülla ja Arvo Maivel.
Omavalitsustest olid oma valla nominente tunnustamas Käina, Pühalepa ja Emmaste valla esindajad. Emmaste vallavanem Tiit Paulus ütles, et kaunite kodude pererahvas on põhjuseta liiga tagasihoidlik­ ning tehtu üle on pigem põhjust uhkegi olla.
Kauni kodu konkursi komisjoni nimel sai sõna Merle Kääri,­ kes ütles, et kaunite kodude külastamine on olnud iga suve kõige meeldivamaid sündmusi ka tema jaoks. Kääri rõhutas, et kauni kodu kujundamiseks kulub palju tööd, aga pererahval peab olema ka palju ilumeelt.
“Meil Eestis öeldakse, et loomeinimesed on kunstnikud ja kirjanikud, aga tegelikult on ju nii, et Kauni kodu konkursile esitatud kodude pererahvas kuulub samuti Eesti juhtivate loomeinimeste hulka, sest kujundada taimedega ümbritsevat keskkonda, muutes seda oma ettekujutuse kohaselt kaunimaks – ka see on looming, pealegi niisugune, mis püsib aastaid,“ rääkis Kääri. Ta soovitas olla uhke selle üle, mis tehtud, ning soovis kõigile uusi loomingulisi korda­minekuid.
Suuremõisa lossis toimunud tänupeo korraldas Hiiu maavalitsuse töötaja Ülle Näksi, kes lõikas lahti ka päevakohase tordi. Pidu kaunistas lauluga Karmen Telvik, kitarril saatis Andis Koppel.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411