Teisipäev, juuli 4, 2017
 

Kuum duo Soonlepas, rahvatantsust rääkimata

erakogu
Kuum duo Helin-Mari Arder ja Andy Fite jõudsid kontserti­dega suvisesse Eestisse ja Hiiumaale.
“Kui laval saavad kokku kaks loomingulist muusikut, on oodata põnevust, üllatusi ning palju improvisatsiooni,” kinnitab Soonlepa karjamõisa kontsertide korraldaja Tõnis Kasemägi.
Helin-Mari Arder ja Andy Fite on koos seda sünergiat loonud juba kümmekond aastat ning mitmel korral oma esinemistega ka Eesti kontserdilavadele jõudnud. Viimati said nende kontserdid sooja vastuvõtu osaliseks veebruari­kuisel Talvejazzil ning seejärel ka aprilli­kuises Stockholmis. Muusikahuvilised on leidnud, et kaks erineva karakteriga muusikut täiendavad laval üksteist suurepäraselt.
Andy Fite, kes lisaks suurepärasele kitarrimängule on ka laulja ja helilooja, on naljatades kirjeldanud duo koostööd muinasjutulise väljendiga “kaunitar ja koletis”. Tegelikult sisaldab duo repertuaar kõike, mis inimlik ja tuttav – alates tunnetest ja romantikast ning lõpetades teravamate nootidega. Esitamisele tuleb peamiselt Fite´i looming ja ka mõned koos kirjutatud laulud. Lisaks vanale heale svingmuusikale kõlavad duetid bossanoova ja samba­rütmis ning kavas leidub ka ballaade.
Helin-Mari Arderi ja Andy Fite´i esinemine Soon­lepa karja­mõisa kontsertsaalis laupäeval, 8. juulil algab kell 19.
Rahvatantsuhuvilistel tasuks kohale tulla tund aega varem, kui tasuta tantsuetenduse annab rahvatantsutrupp Tuuritajad Jõgevamaalt Palalt. Tuuritajatel täitub tänavu 35. tegutsemisaasta, praegune koosseis on püsinud alates 2008. aastast. Ja kuigi tantsitud on nii siin- kui ka sealpool piiri, siis Hiiumaal alles esimest korda.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411