Teisipäev, juuli 25, 2017
 

Külas Harku eakatel

Hiiumaa eakatel on tava kodust kaugemale minnes külastada mõnes vallas pensionäride päeva­keskust ja kindlasti kohtuda ka sotsiaal­töötajatega. Nii luuakse uusi tutvusi ja saadakse mitmesugust infot oma eakaaslaste tegevusest ja valdade osutatavatest teenustest.
Oleme külas käinud Harku vallas ja tutvunud sealsete eakate mitmekesise tegevusega. Meie kutsele tulla hiidlaste memme-taadi päevale vastati positiivselt ja nii kohtusime Hellamaa rannas kaks aastat tagasi, kui külalised tõid kaasa väikese meeleoluka isetegevus­kava.
Tänavu kutsus meid külaskäigule Harku valla sotsiaal­osakonna juhataja Tiia Spitsõn. Nimelt korraldati seal vallas esimest korda memme-taadi päeva. Ilus suveilm tõi Vääna mõisa parki kokku hulgaliselt valla eakaid. Pidulisi tervitasid vallavanem Kaupo Rätsepp ja volikogu esindajad. Järgnev kontsert oli mitmekesine ja lustlik – esinesid Tantsumemmed ja Laulumamslid, meiepoolset külakosti pakkusid Pühalepa Lustilised laulude-tantsude ja Indrek Liit akordioni­lugudega. Suurepärane esinemine duolt lauljatar Carine Jessica Kostla ja Peeter Põder kitarril ning humoorikad meenutused ja toredad laulud Merle ja Riho Lilje poolt võeti publiku poolt soojalt vastu.
Lõunapausil pakuti maitsvat seljankat ja hõrgutavat kohupiimakooki. Kohtuti vanade tuttavatega ja leiti nii mõnigi uus – pikemal jutu­ajamisel selgus, et ühiseid tuttavaid on mõlemal pool ja nii sai edastada omapoolse tervituse.
Peo lõpetuseks vahetati vastastikku meeneid ja tänusõnu. Meie poolt suur suur aitäh Tiia Spitsõnile ja tema toimekatele abilistele, pidu oli super!
Kojusõit sujus viperusteta. Reisiseltskonnalt tänu humoorikale ja hoolivale bussijuhile Aarele!
TIIU VANNAS

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411