Reede, juuli 14, 2017
 

Kärdla linnade mängudel kolmas

Triin Jaansalu/Valga spordiliit
Triin Jaansalu/Valga spordiliit
Kärdla linn saavutas nädalavahetusel Valgas läbi viidud 42. Eesti linnade suvemängudel kolmanda koha.
Kuni 10 000 elanikuga linnade seas tuli võitjaks Türi, kes oli ka absoluutarvestuses edukaim, edestades seega ka suuremaid linnu. Teine oli Põlva ja kolmas Kärdla. Suuremate ehk enam kui 10 000 elanikuga linnade seas oli parim Valga.
Kui vaadata hiidlaste üksik­alade tulemusi, siis sportlikult esinesid kõige silma­paistvamalt võrk­pallurid ja orienteerujad – mõlemad teenisid oma alal teise koha. Vollemehed, kes mängisid koosseisus Ülari Kaibald, Markus Uuskari, Magnus Kallas, Tõnis Villmäe, Toomas Nurk ja Talis Vähejaus, teenisid alagrupis kolm kindlat 2:0 võitu. See­järel võideti poolfinaalis samas rütmis 2:0 Paide ja võitluslikus finaalis tuli tunnistada Türi nappi 1:2 paremust.
Teise koha teenisid ka orienteerujad. Kui individuaal­sportlaste tulemused kokku liideti selgus, et nii Põlval kui Kärdlal on punkte ühepalju. Rohkem esikohti andis ala­võidu Põlvale.
Kolm orienteerumiskulda
Kuldmedaleid aga jagus ka hiidlastele. M45 vanuseklassi viiekilomeetrisel rajal võitis Allar Padari. Koos temaga ronis poodiumile kolmandaks tulnud Toomas Mast.
M55 klassi 4,3kilomeetrise raja läbis kõige kiiremini Andres Laas. N35 otsis punkte samal rajal ja edukaim oli selles Merike Vanjuk.
M35 vanuseklassile valmistati ette 5,7kilomeetrine ring, kust teenis teise koha Mati Mägi. Hõbemedali sai kaela ka N16 vanuseklassi 3,2kilomeetrisel rajal jooksnud Siiri Talts. Kohe tema järel lõpetas Eliise Kesküla, kes sai sellega pronksmedali.
Linnade mängude juurde kuulub ka juhtide võistlus. Kolmevõistluse, kus aladeks olid paadi- ja tõukerattasõit ning kettagolf, tulemusel selgitati küll parimad, ent üldarvestuses teenivad kõik omavalitsused, kel linnapea/vallavanem kohal, oma tiimile võrdselt punkte.
Kärdla linna eest andis panuse Hiiu vallavanem Reili Rand, kes naisjuhtide arvestuses oli kolmas.
Mitmel alal teenis Kärdla linna esindus viienda koha – ühtmoodi viiendad oldi nii tennises, rattakrossis, mälu­mängus kui ka kerge­jõustikus.
Kaks kergejõustikukulda
Kergejõustikus teeniti siiski ka mitmeid individuaalseid esikolmiku kohti. Meeste kuuli­tõuke võitis tulemusega 10,98 meetrit Priit Sauer. Esikoha saavutas ka Kristina Joarand A-klassi neidude kaugushüppes 5,09 meetriga. Kaksikvõidu kindlustas Jaanika­ Alevi 5,01ga.
Joarand sai aga igat karva medaleid: 800 meetri jooksu aeg 2.30,05 andis teise koha, vahetult Marta Elleri ees, kelle tulemuseks 2.33,13. Odaviskes oli Joarand kolmas 26,28 meetriga, kui Ann-Ly Kibuspuu teenis 35,73ga teise koha.
Naiste kaugushüppes andis 5,13 meetrit Anet Postile samuti hõbemedali. A-klassi noormeeste konkurentsis vajas Marcus Mäll selleks tulemust 5,56. Lisaks oli Mäll 100 meetri sprindis 11,86ga kolmas.
Sarnaselt Mällile teenis hõbeda ja pronksi meeste klassis Madis Annus: 1500 meetri jooksus oli ta teine ajaga 5.02,58 ja 5000 meetri jooksus kolmas ajaga 18.39,84.
Kauni seeria tegi Ülle Paasoja, kes tuli kodu­saarele nelja pronksmedaliga. Nais­veteranide klassis andis kolmanda koha 400 meetri jooksu aeg 1.19,85. Samuti kettaheitekaar, mille pikkuseks 27,64. Kuulitõukes oli selleks vaja 10,75 meetrist tõuget ja odaviskes tulemust 28,17.
Tulevik teeb korrektiive
Kuigi Kärdlast on vahepeal saanud osa Hiiu vallast, on jätkatud linnade mängudel osalemist just Kärdla sildi all. Tulevik, eelkõige haldus­reform, teeb siin aga korrektiive. Eestimaa spordiliit Jõud teatas, et järgmised Eesti omavalitsuste tali­mängud toimuvad 3.–4. märtsil 2018 Viljandis ja suvemängud
7.–8. juulil 2018 Haapsalus. Siis juba ühiselt nii valdadele kui linnadele. Lõplik otsus, kas ka arvestust peetakse ühiselt, tehakse sügisel.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411