Reede, juuli 28, 2017
 

Jooksuga Saksamaalt Hiiumaale

Hergo Tasuja
54aastane sakslane otsustas elus aja maha võtta ning mööda Läänemere kallast Saksamaalt Stralsundi linnast Tallinna joosta.
Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal Stralsundi linnas meediaäris tegutsev sakslane Guido Lange otsustas kolme kuuga läbida 2000 kilomeetrit mööda Läänemere kallast. Joostes!
Esmaspäeval külastas Lange­ Hiiumaa haigla taastus­raviosakonda, et väsinud liigestele ja lihastele professionaalset hooldust saada. “Tasemel teenindus,” kiitis jooksja.
Kokku viibis ta saarel neli päeva. Stralsundist startis Lange 1. mail ja viibib Eestis ühtekokku viis nädalat, kauem kui kusagil mujal.
Teel siia on ta läbinud Saksamaa, Poola, Venemaa, Leedu ja Läti. Sealjuures soovinuks ta Venemaa vahele jätta, ent sel juhul tulnuks Kaliningradile liialt suur ring peale joosta.
Samas Lääne-Eesti saared on programmi lisatud just eesmärgiga kilomeetrite arvu tõsta, mis Pärnust otse Tallinna suundudes poleks 2000ni jõudnud.
Poolteist aastat ette­võtmiseks valmistunud mees rääkis, et vahel jookseb ta 30, vahel 40 kilomeetrit päevas, teinekord ainult 15 või võtab üldse puhkepäeva. Õhtuti teeb venitusi ja võimleb, võimalusel külastab sauna. Spetsialisti külastas lihaste hooldamiseks viimati Pärnus.
Esialgu ta ka külmetus veidi ja see kärpis päevast kilomet­raaži. “Nüüd tean, kui oluline on kohe peale jooksmist kuivad riided selga vahetada,” selgitas ta, mis tagasilööke põhjustas. Võimalusel otsib ta endale öömaja, ent veab n-ö järelkärul kaasas 30 kilo kaaluvat varustust, mille seas on ka telk.
2000 kilomeetrit ja maratonile!
Hiiumaalt suundub Lange Tallinna, et mõned päevad puhata. Seejärel ootab teda lõppeesmärk – 12. augustil toimuv Helsingi maraton, kus ta osaleb.
“Jooksmist peab armastama, et midagi sellist ette võtta,” ütles Lange, kel kohe täitub 2000. jooksukilomeeter.­ Samas kuulus tema ette­valmistuskavasse rohkem vaimset, kui füüsilist tegevust. “Vaim väsib varem, kui keha,” kinnitas Lange.
Ta rääkis, et meediaäris on töö väga pingeline ja mitmed aastad ei ole tal õnnestunud korralikku pikka puhkust võtta. Seetõttu tekkis idee end täiesti välja lülitada ja jooksma hakata. Ka on joostes rohkelt aega ja võimalust elu üle järele mõelda. Lisaks on see puhkuse eest.
Kuigi tegutseb Stralsundis, on Guido Lange pikalt ka Ida-Saksamaal elanud. Baltikum ja Eesti on tema sõnul justkui ajas tagasi rändamine ehk retro. “Lõunatasin siin mere ääres kohvikus [Rannapaargus – H.T] ja hoone on täpselt Ida-Saksamaa stiilis,” oli sakslane meeldivalt üllatunud.

Hergo Tasuja

 

Sildid: , , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Guido Lange

  Nice to meet the HiiuLeht in Kärdla, when I’m leaving the füsioteraapie. Please follow me on my joirney from Germany to Estonia 2000 km along the baltic sea coast on my daily blog:
  http://abenteuerbaltikum.com

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411