Teisipäev, juuli 25, 2017
 

Hiiu Folk toimib tänu vabatahtlikele

Hergo Tasuja
13. Hiiu Folgi külastajad said nautida imeilusat suveilma ning festival sujus tõrgeteta. Seda suuresti tänu kogenud korraldustiimile, kes aastaid vabatahtlikuna­ panustanud.
Festivali avasõnad kõlasid neljapäeva õhtul Kärdlas Villa­laos ning peaalal, Kassari kiigeplatsil heisati folgilipp reede õhtul. Korraldustiim alustas aga ettevalmistusi oluliselt varem.
Kolmandat aastat koordineeris turvameeskonna tööd Oliver Kolga (22), kelle sõnul on korraldus aastatega ladusamaks ja lihtsamaks muutunud. Nii võis festivalile närveerimata vastu astuda.
Sel aastal andsid olulise panuse ka Emmastes toimuva rahvusvahelise projektilaagri noored Saksamaalt, Rumeeniast ja Eestist, kes tegutsesid keskkonna- ja turvatiimis.
Neljapäeval oli turvatiimi töö lihtne – festivaliala suhteliselt väike, autode parkla suur. Samas just parkimise korraldamisel leidis Saksa­maalt pärit Jeremy oma kutsumuse. Nii ta ise, kui kaaslased märkasid, kuidas liikluse reguleerimine noormehele sobib ja samas rahuolu pakub.
Folk polnud veel lõppenudki, kui Jeremy juba teadis, et soovib just turvateenistuse eriala õppima suunduda. Pealegi pidavat Saksamaal selles valdkonnas tööjõudu vaja olema.
Pikaajaliselt vaba­tahtlikuna panustanud meenutasid, et veel aastat viis-kuus tagasi tähendas turvatiimi töö hoopis enamat kui festivaliala turvamine ja autode parkimise korraldamine.
Kus vähe rohkem jõudu oli vaja, sinna valve­meeskond kaasati. “Ühel aastal panime paduvihmaga telke üles,” meenutas Tairo Ulla, kes tollal oli selleks hetkeks just lõpetanud öövalve koos teise kaitseliitlase Silver Fokiniga.
Kindlad rollid
Nüüdseks on aga selgelt välja kujunenud, et iga tegevuse või valdkonna, olgu selleks siis lastenurk, laadaala, foto­tiim või midagi muud, eest vastutab kindel isik, kel oma meeskond abiks.
Nii kohtus igapäevaselt põllumajandusega tegelev OÜ Emmaste Agro juhataja Oliver Kolga turvameeskonnaga reede lõuna ajal Kassaris. Projektilaagri noortele toimus kiire instruktaaž, samas kui kogenumad piirasid sel ajal festivaliala. Tööjuhiste selgitamise järel jagati ülesanded. Kes asus parkimist korraldama, kes väravate juurde pileteid kontrollima, kes peoalal erinevaid rolle täitma. Üks kaheksast paarist sai vabavahetuse.
Kolga meenutas, et tema liitus folgitiimiga viis või kuus aastat tagasi. Ta ei varjanud, et kesksuvel, kõige kiiremal põllutööajal on üpris keeruline selleks aega leida. “Aga mingi harjumus on sees ja ilmselt ma Astridi [Nõlvak – H.T] arvates tulen oma asjadega hästi toime, et ta mind jälle ära rääkis,” arvas turvapealik.
Üldiselt on teada, et Hiiu Folk on peresõbralik festival, kus alkoholi ei tarbita. Juhtumeid, kus sellega probleeme, on pigem vähe. Meenuvad üksikud erandid, näiteks Metsatöllu kontsert mõne aasta eest, mis tavapärasest erinevat publikut kohale kutsus.
Kutse uuesti tulla
Turvatiimis on enamjaolt noored mehed, suhteliselt hiljuti täiskasvanuikka jõudnud noored. See töö annab neile võimaluse seada end teise rolli. Kui nad ehk mingil hetkel elus on püüdnud ise kas piletita üritustele pääseda või lubamatuid asju kaasa võtta, siis nüüd ollakse selle võrra osavamad probleeme avastama.
Esmakordselt osalenud projektilaagri noored hindasid saadud kogemuse kasulikuks. Suure plussina toodi välja kaks korda päevas pakutud maitsev toit.
Nende tegevust tunnustasid ka teised. “Minu töö oli sel aastal üsna lihtne, kuna tiim töötas ladusalt,” hindas turvatiimi juht. Folgi korraldajad pakkusid aga laagri korraldajatele välja, et nad võiksid ka järgmisel aastal sarnase seltskonnaga kaasa lüüa.

Hergo Tasuja

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411