Teisipäev, juuli 18, 2017
 

Esmakordne vaie

Tuulepargivastaseid koondav Hiiu Tuul MTÜ esitas reedel vaide Hiiu vallavoli­kogu 8. juuni istungil vastu võetud otsusele kiita heaks koostööleping Nelja Energia ja Hiiumaa Offshore Tuulepargiga Loode-Eesti meretuulepargi rajamiseks Hiiumaa lähistele. Hiiu Tuul on seisukohal, et heaks kiidetud koostööleping ei ole õiguspärane ega otstarbekas ning tuleks seega tunnistada kehtetuks.

Hiiu Leht peab kõigepealt vabandama, et eksitas lugejaid. Õige on, et MTÜ Hiiu Tuul vaidlustas Hiiu valla ja Loode-Eesti meretuulepargi arendajate kokkuleppe haldusorganis st vallavolikogus, mitte kohtus.
BNSile ütles Hiiu vallavolikogu esimees Jüri Ojasoo, et ei plaani rahuldada tuulikupargi vastaseid koondava MTÜ Hiiu Tuul vaiet Nelja Energia ja Hiiumaa
Off­shore Tuulepargiga sõlmitud koostöölepingu kohta, kuna lepingu sõlmimine on olnud seaduslik. “Jurist vaatab veel selle vaide üle, kuid tõenäoliselt mingit põhjust vaiet arvestada ei ole,” lisas volikogu esimees.
Hiiu Lehele ütles Ojasoo, et sellist asja pole enne ette tulnud ja enne kui midagi täpsemalt öelda, tuleb asja juristidel uurida lasta.
Ojasoo arvates peaks vallavolikogu otsus jääma kehtima, kuna tema hinnangul Hiiu Tuulel puudub ka võimalus kohtusse pöörduda, kuivõrd 8. juuni istungist, kus otsus leppe sõlmimiseks tehti, on möödunud enam kui 30 päeva.
MTÜ Hiiu Tuul eestkõneleja Inge Talts selgitas, et kuna 8. juuli oli laupäev, nihkus vaidlustamise viimne tähtaeg lähimale tööpäevale, ehk esmaspäevale, 10. juulile, mil vaidlus vallavolikogule ka esitati. Ka said vaide esitajad vastuse, et materjal on käes ja võetakse menetlusse.
Kas vaidlustamine haldusorganis ehk volikogus, välistab edasise vaidlustamise kohtus, selle üle seisab võib olla ees juristide vaidlus.
Hiiu Lehele selgitas Ojasoo, et volikogu otsust saab vaidlustada halduskogus VÕI kohtus.
Inge Talts oli seisukohal, et rahuldamata vaide saab igal juhul vaidlustada kohtus.
Vallavolikogul on kümme päeva aega, et Hiiu Tuule vaidele vastata.

18. juuli 2017

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411