Teisipäev, juuni 13, 2017
 

Viikingid võitlevad Kassaris

www.maaturism.ee
Viikingid on tagasi! Hiiumaal Kassaris saab jälgida ja ise osaleda kunagiste sõja­meeste tegemistes.
Esmakordselt saavad ka hiidlased osa viikingite tsere­mooniast, lahingutest ja riietusestki. Kassari rahvamaja perenaine Liisi Kummer-­Leman rääkis, et nende poole pöördus Iiri kultuuriklubi president Robert Kallasmaa.
Iiri klubi on ajaloo taaskehastusi ja seiklusturismi pakkuv ühendus ning Kallasmaa on nii suvise Viikingite teemapargi idee autor ja korraldaja kui ka tulevase merekooli eestvedaja.
Kallasmaa ütles, et Hiiumaa viikingilood on veel läbi uurimata, kuid teada on, et Kassari saarel Orjakul oli saarlaste orjaturg: “Sealt tuleneb ka see nimi.” Ka on teada, et viikingiajal oli Hiiumaal kaks suuremat asulat, üks neist Kärdla ja teine Käina kandis.
Kaks päeva kestev muinasturniir Kassari rahvamaja juures tutvustab viikingite elu ja tegemisi. Kallasmaa ütles, et kuna hiidlased on viikingite vastu huvi tundnud nad siia tulidki.
Viikingite teemapargi käsitöölaadale on oodatud müüjad, kes valmistavad ajastu­kohaseid või selle stiiliga sobituvaid tooteid. Kel huvi, andku teada meiliaadressil liisi@kassarimaa.ee või telefonil 558 0543. Laadal müüjana osalemine on tasuta.
Viikingite teemapark Hiiumaal Kassari rahvamaja juures on avatud 30. juunil ja 1. juulil ning külastamine on kõigile tasuta.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411