Reede, juuni 16, 2017
 

Valitsus otsustas omavalitsuste ühendamised

Valitsus kinnitas eilsel istungil haldusterritoriaal­se korralduse muudatused. Kui kuuest ühinemis­ettepanekust valitsus loobus ning nelja kohta küsib uuesti arvamust, siis 12 ühinemisettepanekut viiakse esitatud ettepaneku järgi lõpuni. Teiste seas otsustati Emmaste valla ja Pühalepa valla ühendamine Hiiu valla ja Käina vallaga. Uue valla nimeks saab Hiiumaa vald.
“Omavalitsused on teinud ära suure töö ning eelkõige tänan neid omavalitsus­juhte, kes suutsid ühinemised läbi viia vabatahtlikus etapis. Samas oli ka neid, kes jäid ootama valitsuse otsust,” ütles riigihalduse minister Jaak Aab. “Analüüsisime ja kaalusime põhjalikult kõiki argumente, mida ühinemisettepaneku saanud omavalitsused meile esitasid. Iga omavalitsus on väga eriline ning seetõttu polnud ka otsused kerged.”
Kohalike omavalitsuste haldusterritoriaalse korralduse muutmise taotlused omaalgatuslikeks ühinemisteks tuli esitada maavanemale hiljemalt 1. jaanuariks 2017. Seejärel tegi valitsus veebruaris ühinemisettepaneku kõikidele omavalitsustele, kes aasta alguseks ei jõudnud ühinemise osas kokkuleppele või ei täitnud haldusreformi 5000 elaniku kriteeriumi. Ettepanek puudutas 104 omavalitsust, kellest ettepanekuga nõustus 39 ja ei nõustunud 65 omavalitsust, sh Emmaste vald ja Pühalepa vald.
Otsuse järgi jääb praegu Eestisse alles 83 kohalikku omavalitsust – 16 linna ja 67 valda.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411