Reede, juuni 2, 2017
 

Väike lihalaat pakub viiulit

| Hiiu Leht
Vahetult enne jaanipäeva, Kassari saarele omaselt ikka neljapäeval, on 22. juunil Orjaku külamaja sees ja väljas toimumas Väike Jaanipäeva Lihalaat.
Mõte laada korraldamiseks tekkis MTÜ Hiiu Veis ja Lammas hiiu viiuli Leader-projekti talvisel seminaril, kus kerkis üles küsimus, kus veel võiks kuivatatud lambalihakintsu ehk hiiu viiulit tutvustada ja millised võiksid olla selle toote müügikanalid tulevikus.
Seekordsel laadal viiulist rohkem räägime ja anname ka veidi maitsta, et seda vana lihasäilitamise viisi tänapäeva inimestele uuesti meelde tuletada nii sõnas kui pildis, aga ka  maitsmiskogemusena.
Helgi Põllo Hiiumaa muuseumist räägib lambaliha kuivatamise tavadest ja viisidest, kuidas viiulit valmistati.
Loodame väga, et laada­külaliste positiivne tagasiside annab julgust lambakasvatajatele unustatud traditsiooni ellukutsumiseks ja vana-uue maitseelamuse pakkumiseks lihasõpradele ka edaspidi.
Lisaks ootame oma tooteid pakkuma kõiki teisi meie saare põllumajandustootjaid. Oma lubaduse osaleda on andnud juba nii mitmedki neist ja kes veel tahab tulla, helistagu telefonil 524 4820 või kirjutagu margit.kaaramees@hiiumaa.ee või info@kogu.hiiumaa.ee
Kindlasti ei puudu laadalt vorstitooted, müüma on kutsutud ka kalatöötlejad ja juustuvalmistajad ning äkki munevad mõne talu kodu­kanadki sellel ajal veidi rohkem mune, et saaks ka laadalistele pakkuda…
Kindlasti leiavad kõik jaanipäeva tähistamist planeerivad hiidlased ja saare külalised meie väikselt laadalt midagi head oma peolauale. Lisaks soovime pakkuda ka muud omatoodangut, mis just otseselt jaanipäevaga ei seondu, kuid mida oma igapäevaelus ikka võib vaja minna.
Selleks, et asi oleks põnevam, on kauplema kutsutud ka Läänemaa ja Pärnumaa Leader-gruppide piirkonnas tegutsevad tootjad ja ikka nende toodetega, mida meie oma saarelt ei saa. Muuhulgas jagab oma tarkusi kohalike taimede toiduks kasutamisest ja tervendavateks protseduurideks  taimetark Mercedes Merimaa Pärnumaalt, kes oma kodukohas korraldab Võilille festivali.
Tulijaid on teisigi, ka nemad alles koondavad ridu, et tulla hiidlasi oma pakkumistega üllatama. Kuna laat toimub sadamas, saavad laadalised kogeda maitseelamusi ka merel – purjelaev Lisette teeb väljasõite, pakkudes pardal hiiu viiuli ampsusid. Rahvalike lugudega rõõmustab laadalisi Iiukala Bänd, saab kohvi-kooki ega puudu ka laadaloterii.
Väikest Jaanipäeva Liha­laata korraldab Kassari Kultuuri­neljapäevade raames Orjaku külaselts koostöös MTÜga Hiidlaste Koostöö­kogu, MTÜga Hiiukala ja MTÜga Hiiu Veis ja Lammas.
MARGIT KÄÄRAMEES
KKNP ja Hiiu Viiuli
projektijuht

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411