Neljapäev, juuni 22, 2017
 

Tuulekala karikad viidi mandrile

Helja Kaptein
Neljandal Tuulekala karika tenniseturniiril paaridele lennutasid kõige edukamalt palle üle võrgu Aale ja Riho Kallus, hiidlastest olid edukamad Maarika Matt ja Argo Vasar.
Reedel ja laupäeval võistles Kärdla tennisekeskuse saviliivaväljakutel peetud Tuulekala karika pärast 16 paari tennisiste.
Turniiri eestvedaja, Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk ütles, et tenniseväljakutel oli kaks väga sportlikku päeva ja näha sai päris heatasemelist tennise­mängu.
Põnevam segapaarismäng
Hiiumaa parim paar Maarika Matt ja Argo Vasar saavutasid üldarvestuses seitsmenda koha. Parima Hiiumaa mängijana saavutas Ruudi Kasser viienda koha, tema paariliseks oli tennisetreener Maria Adamson Tallinnast.
Maarika Matt rääkis, et tennise­mäng on mõnus ja annab hea füüsilise koormuse. “Ka Kärdla tenniseseltskond on väga mõnus ja positiivne – alati on suur rõõm mängida,” ütles Matt. “Ei oskagi üksikmängu paarismängule eelistada, aga kui järgi mõelda, kaldub eelistus segapaaris­mängu poole,” lisas ta. Ka tema hinnangul oli Tuulekala CUPi mängijate tase väga kõrge. Nende seitsmes koht on parim, mis nad seni sel turniiril saavutanud ja mõlemad mängijad jäid tulemusega väga rahule.
Matt, kes on tennist mänginud ligi viis aastat, nimetas veel ühe hea asjana võimalust end turniiril teiste mängijatega võrrelda.
Tanel Malk, kes ka ise turniiril osales, oli rõõmus, et ilmaga vedas. “Hiiumaal pole ju tennisehalli, kus mängida ja kui sajab, siis tuleb midagi välja mõelda, sest vihmaga mängida ei saa,” selgitas ta. Näiteks mullusel turniiril tuligi mängud katkestada, sest vihma valas nagu oavarrest.
Turniiri nimevalikut põhjendas Malk sellega, et kuna saarlased korraldavad Angerja CUPi ehk karikaturniiri, siis mõtlesid hiidlased teha vaesemehe angerja ehk siis tuulekala karikavõistluse.
Malk tänas kõiki abilisi, kes selle turniiri kordaminekule kaasa aitasid. Kalli Seinale suurepäraste auhindade eest, Tiiu Masingule, kes täitis peakohtuniku ülesandeid ja oli ette valmistanud suurepärased väljakud ning Tiia Liibertit, kes aitas ürituse organiseerimisele kaasa.
Ja loomulikult kõiki mängijaid, kelleta see turniir poleks saanud toimuda.
Turniiri korraldas Hiiumaa tenniseklubi.

Tuulekala CUP 2017 tulemused
1. koht
Aale Kallus/Riho Kallus
2. koht
Riin Veiram/Jüri Sõerd
3. koht
Siret Polli/Karla Polli

Allikas: Võistluse protokoll

 

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411