Teisipäev, juuni 20, 2017
 

Tuliuus Soela juba katki

Laupäeval teatas vedaja, AS Kihnu veeteed, et tehniliste probleemide tõttu on parvlaeva Soela väljumised tühistatud. Laev ei jõudnud liinile ka pühapäeval ning esmaspäeval sõitis Sõru–Triigi liinil reisiparvlaev Amalie, mis mahutab kuni 100 reisijat ja kuni 10 sõiduautot. Seega on liini teenindamisel veomahud oluliselt vähenenud.
“Juba reede keskpäevasel reisil käitus laev kummaliselt. Mootori pöörded kerkisid enne Saaremaale jõudmist kõrgele ja alus tegi mitu reisijatele tuntavat järsku jõnksulist kursimuutust. Läksime tekile vaatama, kas selliste manöövrite põhjuseks võib olla mõni takistus, kuid midagi sellist näha ei olnud ja peagi randusime Triigi sadamas,” rääkis üks reisija, kes reedel Hiiumaalt Saaremaale sõitis.
AS Kihnu Veeteed juhatuse esimees Andres Laasma ütles, et tegemist on laeva juhtimisseadmete probleemiga ja esimene ano­maalia tuvastati reede õhtul. Seejärel võttis kapten vastu otsuse, et reisijate vedamine ei ole turvaline.
“Kõige varem selgub aeg, mil Soela liinil tagasi, esmaspäeva lõunaks,“ ütles Laasma.
Kõikidele pileti ostnutele makstakse ärajäänud reiside eest pileti­raha tagasi, kuid osa sõitasoovijaid pidi katkenud ühenduse tõttu sõitma kõigepealt ühelt saarelt mandrile ja siis mandrilt teisele saarele. Küsimusele, kuidas neile tehtud lisakulu kompenseeritakse, vastas Laasma, et laeva tehnilise rikke puhul on tegemist vääramatu jõuga ja selle eest kompensatsiooni ette nähtud ei ole. Kasutamata jäänud piletite kompenseerimiseks või asendamiseks soovitas ta ühendust võtta ettevõtte klienditeenindajaga.
Kahe saare vahel sõitmiseks ehitatud parvlaev Soela alustas Saaremaa ja Hiiumaa vahel sõitmist mai algul.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411