Reede, juuni 9, 2017
 

Tänavused Hiiumaa kaunid kodud välja valitud

Helja Kaptein
Hiiu maakonnast jäi konkursi Eesti kaunis kodu 2017 maakonnakomisjoni sõelale kolm ilusat kodu.
Rahvusliku kodukaunistamise programmi üle­riigilisele kodukaunistamise ja heakorra konkursile ning tunnustamiseks Eesti Vaba­riigi presidendi poolt, esitatakse kolm kodu: Tiina Vilumaa ja Toomas Suusteri kodu Pühalepa valla Linnumäe külas, Kristi Rasva ja Andres Lebini Tõnise talu sama valla Kuri külas ning Marje Sülla ja Arvo Maiveli Miku-Hansu talu Käina valla Kolga külas.
Kokku esitasid Hiiumaa omavalitsused maakonnakonkursile üheksa kaunimat kodu. Neid hindas juuni algul komisjon, mille koosseisus Hiiu maavanem Riho Rahuoja, Hiiu maavalitsuse esindaja ja heakorrakonkursi piirkonna­juht Ülle Näksi, Hiiumaa omavalitsuste liidu esindaja Heidi Kõmmus, arhitekt Jürgen Vahtra, MTÜ Ühendus Kodukant Hiiumaa juhatuse liige Ester Tammis ja aiandushuviline Merle Kääri.
Hiiumaa piirkonnajuht Ülle Näksi rääkis, et tegelikult oli raske valikut teha: “Kõik tänavused Hiiumaa kaunid kodud olid omanäolised.”
Näksi nentis, et Hiiumaa kodude õued ongi üldjuhul kõik hooldatud ja korras. “Sellest võime ainult rõõmu tunda,” lisas ta.
Tiina Vilumaa ja Toomas Suusteri kodu võlus komisjoni oma lillerohkusega – õitsejaid on nende aias hulgaliselt kevadest hilis­sügiseni. Pere lemmikuteks on kannad, mille õitsemine on suve kõrghetk.
Marje Sülla ja Arvo Maiveli talu on suur, paljude hoonetega vana talumaja­pidamine, mis ühtses stiilis korda tehtud ning mõjub väga soliidse ja korrastatuna.
Kristi Rasva ja Andres Lebini Tõnise talu pälvis komisjoni tähelepanu eelkõige kivist sissesõidutee ja kauni roo­katusega taastatud elu­majaga.
Eesti kodukaunistamise ühendus koostöös maa­kondade esindajatega viib läbi üleeestilist konkurssi Eesti kaunis kodu, mille patroon on Eesti Vabariigi president. Igaaastase kaunima kodu konkursiga tunnustatakse üksikisikuid, kogukondi ja organisatsioone nii maakonna kui riigi tasandil.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411