Teisipäev, juuni 13, 2017
 

Sertifi­kaadid vajavad uuendamist

1. juuliks tuleb uuendada enne 2014. aasta oktoobri keskpaika välja antud IDkaar­tide sertifikaadid. Vastasel juhul võib tekkida vajadus IDkaart välja vahetada.
Riigi Infosüsteemi Ameti eID valdkonna juhi Margus Armi sõnul on sertifikaatide uuendamine eelkõige vajalik selleks, tagada dokumentide turvalisus. “Meile on teada, et näiteks Google Chrome võib juba piirata nõrgema krüptograafiaga sertifikaatide kasutust,” ütles Arm.
“See tähendab, et e-teenustesse ei ole võimalik sisse logida, kasutades internetilehitsejat Google Chrome. IDkaardi kasutajale tähendab see takistusi igapäevatoimetustes nagu näiteks internetipanga kasutamine,” rääkis Arm. Ta hoiatas, et kui õigeks ajaks vajalikke uuendusi ei tee, võib juhtuda, et IDkaart tuleb üldse välja vahetada.
Vajalike uuenduste tegemiseks tuleb paigaldada arvutisse veebilehelt https://installer.id.ee/ uusim IDkaar­di tarkvara ning järgida lehel olevaid juhiseid. Kui tarkvara uuendamisvõimalust ei paku, siis ei pea sertifikaate uuendama.
Kasutuses on üle 440 000 uuendamata IDkaardi, mille sertifikaate ei saa alates juulist enam uuendada. Pärast 1. juulit on võimalik uuendada ainult neid sertifikaate, mis on väljastatud 2014. aasta oktoobri keskpaigast kuni 2016. aasta märtsini. Eelmise aasta märtsist on IDkaardid juba uute sertifikaatidega.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411