Reede, juuni 30, 2017
 

Sadama küsimused

Kolmapäeval algas eelistungiga Kärdla sadama ehitustööde kriminaalasja kohtumenetlus. Esimene vastus avalikkust huvitavatele küsimustele, mis tegelikult toimus ja miks on meie ilusa ja uhke sadamaga see inetu protsess seotud, on juba käes.
Sadama juhatuse liige Hillar Kukk nõustus kokkuleppemenetlusega. See aga tähendab, et ta sisuliselt tunnistab end süüdi, nõustub süüdistuse sisu ja kuriteoga tekitatud kahjuga ning jõuab kokkuleppele prokuröri poolt kohtus nõutava karistuse liigi ja määra suhtes.
SA Kärdla Sadama taotlust, lõpetada nende suhtes algatatud kriminaalmenetlus oportuniteediga, prokurör ei rahuldanud. Sihtasutust kahtlustatakse sooduskelmuses ja rahapesus ja rahapesu on esimese astme kuritegu, mille puhul oportuniteeti rakendada ei saa.
Oprotuniteedi puhul peab süüdistatav heastama kuriteoga tekitatud kahju, tasuma kriminaalmenetluse kulud ning maksma kindla summa riigituludesse või sihtotstarbeliseks kasutamiseks üldsuse huvides.
Uurimine, kui suures summas oli sadama ehitusel vaegtöid, mille eest EAS tegelikult raha maksis, jätkus ka sel aastal. Kahju­summaks on nimetatud ligi 180 000 eurot.
Mullu tellitud eksperthinnangus ütleb SA Kärdla Sadam kaitsja, et sadama nõukogu liikmed toimunu eest ei vastuta, kuna hoolsus­kohustust täideti. Samas memorandumis viidatakse, et nõukogu saab juhatuse liikme poolt sihtasutusele kahjuliku tegevuse tulemusel esitada juhatuse liikme vastu üksnes kahju hüvitamise nõude.
Siit joonistub stsenaarium, et oportuniteedi võimalikul rakendamisel, nagu loodab nõu­kogu esimees Georg Linkov, peab eel­nimetatud kulud kandma sihtasutus? Ainsaks võimaluseks raha tagasi saada, aga on kahju hüvitamise nõue endise juhatuse liikme Hillar Kuke vastu.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411