Reede, juuni 9, 2017
 

Pühalepa vald tähistab sünnipäeva

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Nii nagu Eesti Vaba­riik 100 üritused kestavad mitu aastat, tähistab ka Pühalepa vald oma 25. aastapäeva kevadest sügiseni.
Mai lõpus oli sünnipäeva esimene pidu, mis andis põhjuse minna Hellamaa randa peole. Igaaastasel Pühalepa valla taidlejate peol Hellamaa rannas näitasid lauljad-tantsijad-pillimehed, mida nad sügistalvel õppinud.
Vallavanem Ants Orav ütles kontserdi avasõnas, et kuigi vald sai 25 aastaseks mullu sügisel, on sünnipäeva kultuuri­sündmused jagatud kogu tänavuse aasta peale laiali.
Järgmine sündmus tuleb juunis, kui enne võidupüha avatakse vana vallamaja kohal Reikama sirge peal mälestuskivi. Praegu ollakse töödega nii kaugel, et kivi saaks peagi pidulikult avada.
Sügisepoole on kavas välja anda ka valla ajalugu käsitlev raamat, mis ei hõlma vaid viimast veerandsada aastat, vaid ka varasemat aega. Nii on teosesse koondatud Pühalepa kandi tegemised läbi sajandi.
Valla aastapäevapidu aga peetakse sügisel, kui Palade koolimaja ja koolisaali uuendamine täielikult lõppenud.
Valla eakaaslased
Hooaega kokku võtval kontserdil astusid üles nii õpilased, täiskasvanud kui eakad ning erinevaid etteasteid oli kokku 33. Paljud Pühalepa valla isetegevusrühmad on tegutsenud peaaegu sama kaua kui koduvallal aastaid. Nii on kirikukooril Anna koos dirigent Helle Nittimiga laulu­aastaid samuti 25. Tänavu saab 20aastaseks taidlejate rühm Pühalepa Lustilised, mis tegutsenud aastast 1997. Juhendajateks on neil Tiiu Vannas ja Indrek Liit. Pühalepa naistekoja tantsurühmal täitub 20 aastast järgmisel aastal, naisrühm Mõisaprouad seab tantsusamme aastast 2001.
Lisandub ka uusi tegijaid ja vahvaid ettevõtmisi, olgu need siis Thilo Fürstenbergi trummipoisid ja noored muusikud või Anneli Adamsoni hobitantsijate rühm.
Vallavanem tänas kõikide ringide juhendajaid: Helle Nittim, Külli Kreegi, Thilo Fürstenberg, Maigi Taelma, Helve Rakkaselg, Tiiu Vannas, Anneli Adamson ja Indrek Liit. “See on tänamatu töö, aga tunnustust on nad väärt ja pikka paid,” ütles Orav ringijuhtidele valla tänukirja, lilleõit ja kinkekaarti üle andes.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411