Teisipäev, juuni 6, 2017
 

Parim uduangerja valmistaja pälvis ka tiitli

Helja Kaptein
Restorani Lest&Lammas pere­naine Tiina Kopli võitis tiitli Hiiumaa parim kalakokk 2017.
Tänavune Tuulekala festival oli erakordselt rahvarohke, kahjuks julges aasta parima kalakoka tiitlit püüdma tulla ka seekord vaid viis kokka ehk sama palju kui mullu.
Esimese ülesandena tuli eelnevalt kodus marineerida tuulekala ja see žüriile maitsmiseks kaasa võtta. Kohtunikekogu, mille koosseisus Margit Kääramees, Siim Rätsep, Liina Härm, Reet Jõenurm ja Ly Kaups, andis tiitli “Parim uduangerja valmistaja” Tiina Koplile Kassari puhkekeskuse söögi­kohast Lest & Lammas. Kaups selgitas, et Kopli edu taga oli selge leem ja klassikaline maitsestamine.
Evelin Ilves, kes just äsja avas Hiiumaal Nasva külas restorani Roog, valmistas tuulehaugi marinaadis vana kombe kohaselt, koos roogudega. “Vanasti ei hakanud keegi roogu seest välja nokkima,” selgitas Kaups.
Teiseks tuli pealtvaatajatele pakkuda kolme suupistet suitsutuulehaugist, ahvena- ja säinafileest.
Rahva lemmik oli Evelin Ilvese ahvenast ja säinast valmistatud äkis.
“Kuna kõik valmistatud suupisted söödi ära, siis oli äkine kõigil väga hästi välja tulnud,” järeldas Kaups.
Kolmas katsumus oli kõige raskem – pimetesti käigus tuli maitse järgi ära arvata kuus kalaliiki. Testi kokkupanekul olid abiks kolleegid tänavuse maitsete aasta sihtkohast Peipsi Maitse­elamuste kojast Tauno Laasik ja Triinu Akkermann. “Peipsimaa kalade maitsed olid hiidlastele veidi võõrad ja keerulised ära arvata,” nentis Kaups. Parim oli taas Tiina Kopli, kes arvas ära kolm kuuest pakutud kalast.
Kõigi kolme ala kokkuvõttes kuulutatigi Hiiumaa parimaks kalakokaks 2017 Tiina Kopli restoranist Lest & Lammas. Võitja nimetas nende restorani kõige minevamaks kalaroaks pahla­kilu, mida tellitakse kõige rohkem.
Kolm väga hea koka mütsi said Reet Kokovkin kui parim kodukokk, noorkokk Sepo Sedrik ja Kärdla pubi Wabrik peakokk Sven Rosenstok.
Rosenstok ütles, et kalaroogadest on Wabrikus kõige populaarsem kala hooaja­kala. “See on kala, mida kohalikud kalurid paras­jagu pakuvad,” selgitas Rosenstok.
Kaks aastat järjest, 2016. ja 2015. aastal võitis Hiiumaa parima kalakoka tiitli Helle Raudsepp Pühalepa vallast.
Tänavu muudeti üles­andeid, mida tiitlile kandideerivatel kokkadel täita tuli. Varem oli ainus tingimus, et konkursi võistlusroa üheks koostisosaks on kala. Viieliikmeline žürii hindas toidu maitset, välimust, originaalsust, kohaliku tooraine kasutamist ja hiiumaapärasust.
Tänavuse, kaheksanda Tuulekala festivali korraldasid MTÜ Hiiukala ja MTÜ Hiidlaste Koostöökogu ühisprojekti raames ja koostöös Orjaku külaseltsiga. Kuuenda kalakoka võistluse korraldas OÜ Hiiu Gourmet, varem tegi seda MTÜ Hiiukala.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411