Teisipäev, juuni 27, 2017
 

Oli au tuld tuua ja jagada

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Tänavuse Eesti Vabariigi presidendilt saadud võidutule tõid Hiiumaale noortejuhid Heli Tuisk ja Hergo Tasuja. Politsei- ja piirivalvekaatril meritsi saabuvat võidutuld ootasid Kärdla sadamas ühises rivis nii kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad kui kodutütred. Sündmust oli tulnud uudistama ka hulk kohalikke elanikke ja külalisi.
Hiiu maavanem Riho Rahuoja ütles, et tule vastuvõtmine ja jagamine nii valdade kui kodude lõkete süütamiseks on ammune tava. “Täna on eriline päev, sest maavanemad üle vabariigi jagavad seda tuld viimast korda,” ütles Rahuoja. Ta avaldas lootust, et tava siiski jätkub, meenutamaks olulist võitu, mis andis Eestile vabaduse.
Maavanem tänas tuletoojaid Heli Tuisku ja Hergo Tasujat. “Loodan, et see tuli lisaks paljudele jaanituledele toidab teie südames ka armastust oma lähedaste ja kodumaa vastu,” ütles maavanem. Tasuja ütles Hiiu Lehele, et tema kui patrioodi jaoks oli nii osalemine Rakveres paraadil kui tule toomine Hiiumaale väga tähtis. “Suurim ärevus tekkis kohtumisel presidendiga,” ütles Tasuja. Tõrvikut läites ja presidendi soovile “Viige see tuli Hiiumaale” vastasid nad õigesti: “Just nii, proua president!” Tasuja lisas, et see sündmus jääb elu lõpuni eredalt meelde.
Heli Tuisk ütles, et tema jaoks oli kõige suurem emotsioon sissesõit Kärdla sadamasse. “Südame panid põksuma inimesed, kes siin ootasid,” ütles ta.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411