Reede, juuni 2, 2017
 

Ministeerium ei luba lisareisi

HARDA ROOSNA
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei näe ette võimalust panna Saare ja Hiiu maavalitsuse soovil vajadusel suvel Sõru–Triigi parvlaeva­liinile keskpäeval juurde üks täiendav lisareis.
Paljud reisijad on juba tundnud huvi suvistele reisidele piletite soetamise vastu ning ministeeriumi arvates tagab sõidupiletite varajane müük reisijatele võimaluse oma reise planeerida ja sellest tulenevalt ka reiside optimaalseima täitumuse.
Praeguseks on Sõru–Triigi parvlaevaliinil kinnitatud sõiduplaan kuni 2. juulini. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsleri Merike Saksi sõnul on edasise sõiduplaani kinnitamine aga viibinud, kuna Hiiu ja Saare maavalitsus ei ole siiani alates 3. juulist kehtima hakkavat sõiduplaani kooskõlastanud.
Nimelt tegi Saare maa­valitsus ettepaneku kohendada perioodil 3. juulist kuni 13. augustini Sõru–Triigi liinil väljumisaegu nii, et keskpäeval oleks võimalik teha lisareis.
Saare maavalitsuse arendusnõuniku Karl Tiitsoni hinnangul oleks tulnud suvine parvlaeva sõidugraafik ringi teha, sest praegu ministeeriumi väljapakutud graafik ei võimalda vajadusel lisareisi juurde panna.
“Lisareisi oleks vaja olnud, kui reisijaid jääb kai peale maha,” selgitas Tiitson. Suve tippajal teeb parvlaev Sõru–Triigi vahet neli ringi ehk kaheksa otsa.
“Võttes arvesse, et maa­valitsused on seadnud priori­teediks pigem igapäevase ühenduse, on ministeerium valmis lisama sügis-talvise perioodi reisivabadele päevadele kokku kaks reisi päevas ehk ühe edasi-tagasi reisi, selgitamaks välja tegeliku nõudluse olemasolu igapäevase graafiku vastu,” kirjutas kantsler Saks Saare ja Hiiu maavalitsusele saadetud kirjas.
Arvestades, et Sõru–Triigi liinil sõidab uus, vastava liini tarbeks ehitatud ilmastikukindel parvlaev Soela, ootab ministeerium ka reisijate ja sõidukite arvu kasvu.
“Küsimus on selles, kas varem peavad tulema reisijad või teenindustase. Kui reise ei pakuta ja teenust ei arendata, siis reisAijad ka väga ei tule,” märkis Tiitson. Suvel on tema sõnul märgata ka nelja ringi graafiku puhul, et reisijad jäävad parvlaevast maha.
Tulenevalt raha nappusest eelarves ja asjaolust, et sõidu­plaani lisamata lisareiside täitumus on oluliselt madalam plaanilistest reisidest, ei toetanud ministeerium Saare ja Hiiu maavalitsuse ettepanekut jätta 3. juulist kuni 13. augustini sõiduplaani võimalus lisareisi toimumiseks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411