Reede, juuni 2, 2017
 

Lauruse pood uues kohas

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kaia Toom viis oma teise ringi riiete poe Laurus Tuuru majast Heltermaa maanteele, endisesse Pitsu poe ruumidesse, kus nüüd kaubale ja ostjatele piisavalt ruumi.
“Olin otsinud pikemat aega suuremat pinda, sest kaup ei mahtunud enam korralikult riidepuudele,” selgitas Kaia Toom. Uutes ruumides mahuvad riided numbrite järgi stangedele ja poes on ka piisavalt liikumisruumi, ostjatel lihtsam kaupa vaadelda ja endale sobivat leida. Lisaks saab eraldi välja panna kasutatud ja uue kauba.
Lisaks on nüüd lastele eraldi mängutuba ning kui emad-isad kaupa valivad, saavad lapsed mängida ja joonistada. Eelmisesse poodi mahtus vaid tibatilluke lauake mänguasjadega ja üks tool. “Lastele on siin nüüd omaette olemine,” ütles Toom.
Ka kaks proovikabiini on igati kaasaegsed, eraldi valgustuse ja suurte peeglitega.
“Ma olen nii õnnelik, et need ruumid sain,” ütles Toom. Ka ostjatelt, kes on uute tingimuste ja isegi asukohaga rahul, on ta saanud vaid kiidu­sõnu. Uues asukohas jääb Laurus suure tee, Heltermaa maantee äärde ja kõrvalolevas toidupoes ikka käiakse. “Algul ehk oligi koht harjumatu, aga rahvast käib,” ütles ta.
Lootust külastajate arvu kasvuks lisavad poe vastas olev valmimisjärgus kalapood ja kohvik. “Siis on inimestel siiapoole veel rohkem asja,” arvab Toom.
Kaia Toom püüab oma poes pakkuda parimat, mis selles valdkonnas võimalik. Ta on avardanud kaubavalikut ja nüüd saavad Laurusest riided selga kõik, beebist pensionärini.
Suveperioodil on hiidlase jaoks kell 17 sulgemiseks liiga varane aeg, sest tavapäraselt lõpeb tööpäev siis, kui pood uksed sulgeb. Seepärast on alates 1. juunist kauplus avatud pool tundi kauem, seega kella 10–17.30ni.
Kärdlas müüakse nn teise ringi kaupu – riideid, jalatseid ja muudki, veel Sadama tänaval asuvas poes Ingel, Keskväljakul nn kirikupoes, Tiigi tänaval Samaaria ja Pae tänaval Sõbralt Sõbrale poes.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411