Teisipäev, juuni 13, 2017
 

Kunila jätkab oma kogu tutvustamist

repro
Eesti Vabariigi juubeli ajal näeb Tallinna raekojas Eesti kunsti kuldaja maale Enn Kunila kunstikogust.
Neljapäeval esitlevad ideed Tallinna raekojas kunsti­kollektsionäär Enn Kunila ja Tallinna linnasekretär Toomas Sepp. Näitust tutvustavad kuraator, kunstiajaloolane Eero Epner ja kujundaja Tõnis Saadoja.
Tallinna linn ja kunstikollektsionäär Enn Kunila sõlmisid koostöölepingu kunstinäituse “Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist” läbiviimiseks Tallinna raekojas 1. veebruarist 1. maini 2018.
Näitusega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning 100 aasta möödumist Tallinna saamisest Eesti Vabariigi pealinnaks.
Näitus annab tervikliku ülevaate 20. sajandi esimese poole Eesti maalikunstist ehk nn Eesti kunsti kuldajast, keskendudes harmoonilistele ja õnnerikastele maastikele ning linnavaadetele. Loodusmotiivide kõrval on eksponeeritud ka mitmed portreed. Näituse tunnustööks on Paul Burmani 1916. aasta maal “Raekoja plats”.
Eksponeerimisele tulevad tööd pärinevad Eesti kunsti väljapaistvatelt meistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Paul Raud, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Endel Kõks, Elmar Kits ja teised kunstnikud.
Näitust saadab ülevaatlik eesti- ja ingliskeelne kataloog, mille kujundab disainer Tiit Jürna.
30. juunil avavad Eesti Kontsert ja Enn Kunila Kuressaare linnuses Saaremaa ooperipäevade raames näituse “Põhjamaa suvi. Olev Subbi aktimaalid”.
Tänavu märtsist maini oli Itaalias Firenze Museo Novecentos ulatuslik väljapanek Kunila kunstikogust – see koosnes 33 maalist, teiste seas esitleti kümmet Konrad Mäe maali.
Enn Kunila on öelnud, et kunst, mida ei näidata, on surnud ning kuigi konkreetne maal võib kuuluda küll talle, kuulub kunstiväärtus selles meie kultuuri juurde ning kohustab teda oma kollektsioonist näitusi korraldama ja raamatuid välja andma.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411