Neljapäev, juuni 22, 2017
 

Käina basseinitriatloni võitis suvehiidlane

Helja Kaptein
Kolmandal basseini­triatlonil osalejad panid proovile nii oma ujumisoskuse kui vastupidavuse. Kõige kiirem oli suvehiidlane Ilmar Kukk (47).
Võitja ütles, et hakkas triatlonidel osalema alles 40aastaselt. Ka varem spordiga tegelenud Kukk harrastabki nüüd pikamaatriatlone ja on läbinud ka kolm raudmehe (Ironman) triatloni: esimese Nizzas Prantsusmaal, siis Šveitsis Kalmaris ja kolmanda Taanis Kopenhaagenis. Aastate jooksul on lisandunud ka paarkümmend lühemat triatloni.
Üle 20 aasta Hiiumaal suve­kodu omanud mees sattus Käina basseinitriatlonile täiesti juhuslikult. “Käisin ujulas ja nägin kuulutust,” selgitas ta.
Võitja ütles, et võistlus oli mõnus ja võttis võhmale: “Hommikune ujumine tõmbas kohe lihased kinni ja rattasõitu takistas tugev vastutuul, aga muidu täiesti hea võistlus!”
Kukk, kes on jooksnud ka maratoni, avaldas arvamust, et triatlone võiks olla rohkemgi. Murelikuks tegi teda, et siinsete võistluste kohta on keeruline infot leida. Tema soovitus on, et spordivõistluste info võiks olla ühes kohas, et ka suvehiidlased, kes võistlustel osaleda tahaks, selle üles leiaks.
Peakohtunik: Tulge lihtsalt proovima
Triatloni peakohtunik Triinu Schneider rääkis, et korraldajad soovivad tutvustada triatloni kui võimalust ühendada kolme suvist spordiala ning anda erineva treenitusastmega inimestele võimalus ennast proovile panna.
Schneider, kes samuti võistlusel osales, ütles, et tore on ennast motiveerida rohkem pingutama. Samas on olulised ka tulemused, sest hea on võrrelda näiteks omaenda eelmise aasta tulemust tänavusega. Selleks, et tulemused paraneks, on muidugi vaja treenida.
Peakohtunik soovitas nii mõnelgi tulla triatlonile selleks, et saada teada, mis see on. “Tunne, et suutsin kõik kolm ala järjest läbida, on samuti väga vajalik,” kinnitas Schneider. “Triatloni puhul ongi oluline selle mitme­kesisus: sa oskad ujuda, rattaga sõita ja joosta – need on inimese kolm liikumise põhiviisi – ja triatloni läbimine peaks olema kõigile jõukohane,” lisas ta.
Käina basseinitriatloni korraldasid ujumisklubi Hiiu Hüljes ja Käina spordikeskus

Käina basseinitriatlon: ujumine, ratas, jooks

Täiskasvanud alates 17. eluaastast (400 m, 20 km, 4 km)
Naised
1. koht Anneliis Viilukas
2. koht Triinu Schneider
3. koht Ülle Paasoja
4. koht Liina Siniveer
5. koht Aija Klee
Mehed
1. koht Ilmar Kukk
2. koht Toomas Mast

Kuni 16aastased (400 m, ~20 km, 4 km)
Tüdrukud
1. koht Roberta Mikk
Poisid
1. koht Marco Murro
2. koht Kasper Pisa
3. koht Georg Rüütel

Kuni 10aastased (250 m, ~6 km, 2 km)
Tüdrukud
1. koht Carmen Hüüdma
2. koht Angela Maivel
Poisid
1. koht Martin Schneider

Eelkooliealised (100 m, 2 km, 1 km)
1. koht Kirke Väli
2. koht Tikk
3. koht Johanna Viilukas

Allikas:Käina Spordikeskus

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411