Teisipäev, juuni 13, 2017
 

Itaallane peab Hiiu­ saart õnnistatud paigaks

erakogu
Parvlaeval hakkab silma Hiiumaa külalisi ja mõnega neist juttu tehes kuuleb üllatavaid lugusid sellest, kuidas nad saarele jõudnud. Üks selliseid on Itaalia insener ja joogaõpetaja Max Romano, kes rääkis Hiiu Lehele loo, kuidas leidis siit nii armastuse kui rahu.
Max Romano käis Hiiumaal esimest korda aasta tagasi. “Oli veel talv ja sadas lund. Rentisin Tallinnast auto ja sõitsin Hiiumaale oma naise juurde,” meenutab ta. Tema abikaasa elas tollal tegelikult mandril, kuid saare püsielanik on Maxi ämm Mall, kelle perel on maja Hirmuste külas.
Sellest esimesest käigust alates on Max saarel käinud viis-kuus korda. Nendest kordadest kõige meeldejäävam oli üks septembrihommik Ristna rannas eelmisel sügisel, kui Max Romano ja Kadri Põlluveer abiellusid.
“Olime väga rõõmsad, et Viiu-Marie Fürstenberg nõustus väga vara hommikul nii kaugele tulema ja meid paari panema. Mina sõitsin kohale mootorrattaga,” räägib mees, kes ka meie kohtumise ajal nahast mootor­ratturijakki kannab.
“Oli imekaunis hommik, päike just tõusis, taevas oli sinine ja meri vaikne,” kirjeldas ta mererannas aset leidnud erilist sündmust.
Külalisi polnud palju, kuid kohal viibisid lähemad sugulased ja sõbrad nii Euroopast kui Ameerikast ja muidugi Eestist. Kalanas pakuti abiellumise järel varast hommiku­sööki Hõbekala kohvikus, mis vaid pulmade jaoks uuesti avati. Seejärel järgnes oma kodus pulmapidu, mille loomises kõik külalised kaasa lüüa said. Nüüdseks kasvab peres ka väike poeg Maxwell-Maru.
Max rääkis, et tema lähi­sugulased Hiiumaal käinud ei ole, kuid ta on neile kirjeldanud saart kui üsna metsikut paika, kus saab käia metsas, kohata metsloomi, kuid samal ajal on ka meri kogu aeg lähedal. “See saar on nagu loodud inimestele, kes otsivad vaikust ja rahu, soovivad mediteerida ja elu üle järele mõelda,” ütleb Max.
Suurepärasteks nimetab ta ka Hiiumaa randasid, kuigi rannahooaeg on siin lühike. “Kõik on ühtaegu metsik, kuid samas mingil moel hubane. Ja jooga harrastamiseks on Hiiumaa suure­pärane koht. See on üks õnnistatud paik, kus igaüks võib iseendas selgusele jõuda,” ütleb Max. Lõpetuseks teatab ta, et alates juunist on pere püsielukohaks Hiiumaa.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411