Reede, juuni 30, 2017
 

Intervjuu Douglas Wellsiga

Tere Harda, vabandan [vastuste – toim] hilinemise pärast, suve on mul kiire aeg ja kolm töökohta! Pole ammu rääkinud eesti keelt nii et, loodan et minu jutt on arusaadav. Mul on ka ameerika arvuti klaviatuur ja mugavuse pärast kirjutan ilma täppidega tähtedeta. Head Jaanipäevaks ja palju õnne [Hiiu Lehe – toim] sünnipäevaks!!! Douglas
Milliseid mõtteid või mälestusi raamatu kordustrükk äratab?
Douglas Wells: Aeg ajalt, võtan raamatu lahti juhuslikust kohast ja loen natuke. Alati ütlen endale “Kas see tõesti juhtus??” Aga kõik, mis on seal raamatus kirjas tegelikult ka juhtus ja tuletab mulle meelde kui tore on Hiiumaa ja hiidlased ning kui suur seiklus see oli minu jaoks. Mul on nii palju häid mälestusi ja kui põnev ja unikaalne aeg oli see ka Hiiumaa ajaloos, eks ole?
Raamatust pidi saama ka film, mis sellest plaanist on saanud?
DW: Tead, mitu korda kahekümne aasta jooksul on nii Ameerika kui ka Eesti filmitegelased võtnud kontakti minuga. Läbirääkimised on olnud, aga kõige suurem probleem on see, et nad alati tahavad midagi muuta või teha midagi nende oma visioonide järgi, mitte seda, mis on raamatus tegelikult. Tihti ma ei ole nõus sellega. Ma ei müü oma mälestusi ja armastust lihtsalt raha pärast. Näiteks, tahaksid nad kujutada filmis, et hiidlased olid matsid ja mina olin selline tark inimene – nii küll ei olnud!
Oled teinud üsna palju elukoha- ja elukutsevahetusi, kas nüüd oled lõplikult paigal?
DW: Praeguseks ma olen väga rahul oma eluga siin, Nebraskas. Ainuke probleem, et siin pole eestlasi ja ma pole ammu eesti keelt rääkinud! Elan metsa sees, jõe ääres, täitsa rahulik. Rebased mängisid minu akna juures täna hommikul, linnud laulavad, näen piisoneid iga päev. Töötan Nebraska osariigi loodusparkides ja tegelen loodusehariduse programmidega parkide külaliste jaoks. Palk ei ole suur, aga töö mulle meeldib väga!
On sul millalgi kavas taas Hiiumaale tulla?
DW: Tahan väga, aga ausalt öeldes, see on prioriteetide ja raha küsimus. Olen pensionil, mu poeg õpib koolis ja mul on nüüd esimest korda elus oma maja ja kindlasti teate, et seal on alati midagi parandada. Pensioniga on mul O.K., aga samal ajal ei ole see nii väga suur. Kindlasti tulen ükskord tulevikus koos oma poja Harryga, kes ongi eesti poiss ja Eesti kodanik.
Keda või mida tahaksid Hiiu saarel kohata?
DW: Esiteks, ma tahaksin ringi sõita autoga “Tuletorni ringi” järgi, Pühalepa kirikus käin kindlasti, Ristnas, kus on suured lained, Tahkunas ja muidugi on palju inimesi, kellega ma tahan rääkida. Mul oleks nii hea meel seda teha. Hiiu õlut palun ka, nüüd te vist ei müü seda tee ääres nagu vanasti?
Mida tahaksid, et sulle Eestist/Hiiumaalt saadetaks?
DW: Lihtne küsimus, Vana Tallinn, pole ammu-ammu seda joonud.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411