Reede, juuni 16, 2017
 

Hõbemärk omavalitsusjuhtidele

erakogu
Eelmisel reedel toimunud Eesti maaomavalitsuste liidu (EMOVL) Maapäevalt toodi Hiiumaale kaks au­tasu. Organisatsiooni hõbe­märk anti Kukruse Polaarmõisas üle Üllar Padarile ja Ants Oravale väljapaistvate teenete eest liidu ja Eesti omavalitsussüsteemi arendamisel tervikuna.
Käina vallavolikogu esimees Üllar Padari on selles ametis olnud ligi seitse aastat ning enne seda juhtis üheksa aastat Käina valda vallavanema rollis.
Pühalepa vallavanem Ants Orav, kes väikese vahe­ajaga on vallavanema ametis olnud ligi 14 aastat, ütles, et kogemusi on selle ajaga kogunenud üksjagu. “Eks ta natuke üllatav oli, aga ikkagi meeldiv,” hindas Orav.
Alates 2011. aastast on kuldmärke antud 29 ja hõbe­märke 103 omavalitsus­tegelasele. Tänavu said kuldmärgi neli ja hõbemärgi 15 inimest.
EMVOLi peamine eesmärk on ühistegevuse kaudu kohaliku omavalitsuse üldisele arengule kaasaaitamine, oma liikmete esindamine ja nende ühiste huvide kaitsmine, samuti liikmete koostöö edendamine ja liikmetele seadusega ettenähtud ülesannete paremaks täitmiseks võimaluste loomine.
Eesti maaomavalitsuste liidu liikmeks võivad olla kohaliku omavalitsuse üksused.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411