Reede, juuni 2, 2017
 

Hiiumaa huvikoolid jagavad lõputunnistusi

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Eelmisel neljapäeval lõpetas Käina kaunite kunstide kooli taas järjekordne lend, kus said lõputunnistuse tantsu, kunsti ja muusikaosakonna lõpetajad, homme peetakse samasugust pidu Kärdlas.
Ühtlasi tähistati ka Käinast pärit helilooja Rudolf Tobiase 144. sünniaastapäeva. “Tobias oli Eesti esimene elukutseline helilooja, seepärast alustamegi oma kontserti Tobiase paladega,” ütles Käina huvi- ja kultuurikeskuse direktor Ly Meldorf. Tobiase loomingut esitasid nii huvikooli õpilased kui õpetajad, nii plokkflöötidel kui klaveril.
“See päev on ühtlasi nii rõõmus kui kurb, sest lõpetab ja lahkub järjekordne lend noori,” ütles Meldorf. “Lõputunnistuse saab kümme noort, aga see ei tähenda, et te enam muusika, kunsti või tantsuga ei tegeleks. Teil on teadmised ja oskused, kasutage neid endi ja teiste rõõmuks,” soovitas ta.
Direktor tegi ülevaate möödunud aastast, kuhu jäi osalemisi konkurssidel, näitustel, erinevatel sündmustel nii Hiiumaal kui kaugemalgi.
Oma oskusi näitasid kõik lõpetajad ja esitatust sai kokku huvitav kontsert. Saali kõrvalruumides oli avatud kunstiosakonna õpilaste ja lõpetajate tööde näitus.
Lõpetajaid lendu saatma oli tulnud nii palju sõpru-sugulasi-­tuttavaid, et need saali hästi äragi ei mahtunud.
Kärdla muusikakooli lõpu­aktus on laupäeval, 3. juunil kell 12.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411