Reede, juuni 30, 2017
 

Hiidlased peoks valmis!

Kaia Põtter
Nädalavahetusel toimuval XII noorte tantsupeol osalejad, sh ka 78 Hiiu saare tantsijat, on juba kaks päeva harjutanud Kalevi staadionil toimuvates ühisproovides ning eile õhtul tehti koos muusiku­tega läbimäng.
Hiiumaa rahvakultuuri spetsialist Helle-Mare Kõmmus teatas eile, et juba harjutatakse finaaletenduseks. “Oma staadioni proovid on lõppenud, need olid teisipäeval ja kolmapäeval,” selgitas ta, lisades, et õnneks pole tantsijad vihma saanud. “Küll oli teisipäeval tugev tuul.”
Hiiumaa noori tantsijaid on peol 78 ja nad ööbivad koos Põlva tantsijatega Tallinna ühisgümnaasiumis.
Liina Lepamaa rääkis, et tema üheteistaastane poeg Remo Lepamaa, kes tantsib Käina huvikooli 3. ja 4. klassi segarühmas, on eluga peo­linnas rahul.
“Esimesed päevad olid töörohkemad ja õhtuks olid lastel jalad väsinud, sest tantsu­joonised tuli panna hästi täpselt paika,” rääkis Lepamaa, kes on lastega saatjana kaasas.
Lapsed on tema sõnul söögiga rahul ja pärast pingelist päeva magavad ka hästi. “Ka ilmaga on meil vedanud ja liigijuhid pidid toredad olema,” vahendas Lepamaa laste muljeid.
Laste saatja Kaia Põtter lisas, et meie lapsed on nii super tublid ja hoiavad Hiiumaa rahvatantsu lippu kõrgel. Hiiumaa tantsulapsed tunneb proovides ära sinise särgi järgi, mille seljal kiri “Mina jään hiidlaseks!”.
Reedel saabuvad Hiiumaalt tantsijatele lisaks esmalt kaks orkestrit, kus kokku 32 liiget, ja õhtuks jõuavad Tallinna ka kolm mudilaskoori ja lastekoor kokku 100 lauljaga. Nemad ööbivad Lasnamäe gümnaasiumis koos läänlastega.
Tänavuse laulu- ja tantsupeo staabi pealik on samuti hiidlane, Arno Kuusk, kes täidab ka kuraatori ülesandeid. Helle-Mare Kõmmus täidab neidude rühma liigijuhi assistendi kohustusi ja on kogu aeg staadionil. Esinejatel hoiavad silma peal Ille Savioja, Tõnu Soop ja Andres Niglas.
Nädala esimeses pooles tegid tantsupeol osalevad 585 tantsu- ja võimlemisrühma liigipõhiselt proove üheksal harjutusväljakul üle linna. Tantsupeo esimene etendus algab reede õhtul kell 19.
XII noorte tantsupidu “Mina jään” tugineb muistendile Koidust ja Hämarikust. See on lugu igikestvate väärtuste põlvest põlve edasikandmisest ja vastutusest nende hoidmisel.
Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks Margus Toomla.
Pidu kestab reedest pühapäevani Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411