Teisipäev, juuni 6, 2017
 

Direktor: üle­minek oli lihtne

Mai keskel käis Saaremaal toimunud infoõhtul riigi­gümnaasiumi loomist ja toimimist tutvustamas ka Hiiumaa gümnaasiumi direktor Ivo Eesmaa.
Eesmaa ütles, et üks olulisemaid küsimusi muutuse osas oli see, kuivõrd vaba on oma otsustes üks riigikool ja selle direktor ning kellega koostöös täpsemalt sünnivad õppe­kavad.
“Mina endise munitsipaalgümnaasiumi direktorina ütlen, et suurt vahet ei ole. Ühtmoodi vaba olen oma otsustes, mis puudutab õppeprogrammi sisu,” ütles Eesmaa.
Ta tõdes, et on praeguse riigigümnaasiumiga rahul ning möönis, et rahul on ka õpilased. “Meil oli üle­minek selles mõttes lihtne, et tegelikult eraldati endisest Kärdla ühisgümnaasiumist gümnaasiumiosa ja sellest moodustus riigi­gümnaasium. Mis alles jäi, sellest sai Kärdla põhi­kool.”
Mõlemad koolid paiknevad endiselt kõrvuti. Kuna tegu on väiksemate koolidega, siis õpetajad õpetavad mõlemal pool nagu ennegi, et koormus täis saada.
“Väga suurt sisulist muutust ei olnud,” lausus Ivo Eesmaa, tõdedes seejuures, et põhikooliastmes olid muutused suuremad kui gümnaasiumis.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411