Reede, mai 12, 2017
 

Võit Kärdla esindusmeeskonnale

Kärdla Linnameeskond pidas pühapäeva õhtul oma tänavuse hooaja kuuenda liigamängu, kus võeti neljas, sedapuhku suur 5:1 võit Rummu Dünamo üle.
Kärdla alustas Paldiskis toimunud kohtumist hästi, kui kohe esimestel minutitel mängiv peatreener Mario Degtjov karistuslöögist palli väga ohtlikult üle lati virutas. Seejärel sai meie meeskonna kapten Sander Laur vigastada, läks platsi kõrvale arstiabi saama ning ülekaalu kasutas Rummu kohe ka ära.
Seitsmendal minutil tegi Linnameeskond ebaõnnestunud arveteklaarimise, Dünamo võitis väljaku keskel kergelt palli, murdis kasti ja lõi palli Evert Mittali jalatõrjest hoolimata võrku – võõrustajatele 1:0.
26. minutiks viigistas Kärdla seisu, kui Georg Linkovi antud nurgalöögi järel Sander Laur vigastust trotsides palli kindlalt raamide vahele suunas – 1:1! Järgnes pigem Kärdla pallivaldamisega mäng, kuid liialt ohtlikuks me ei osutunud ja ka Mittalil tuli paaril korral otsustavalt mängu sekkuda.
Poolajapausil, kui adrenaliin alla läks, selgus, et Laur ei suuda mängu jätkata. Keskpoolkaitsja vasak jalg oli niivõrd paistes, et jäi üle vaid imestada, kuidas ta üldse esimese poolaja lõpuni suutis mängida. Marko Pruunlepp sai tema asemel võimaluse.
Teise poolaja tõmbas vägevalt käima aga hoopis Imre Riik, kes kohe 46. minutil kasti antud tsenderduse käär­löögiga parema posti kõrvale virutas – Kärdla asus mängu juhtima. Kümme minutit hiljem murti kastis maha meie paremäär Georg Linkov, kes teenitud penalti ise kindlalt värava keskele kõmmutas ja külalismeeskonna juba 3:1 juhtima viis.
62. minutil otsustas Dünamo oma seisu veelgi keerulisemaks muuta, kui Jevgeni Rabkov käärlöögi autori
Riigiga ärplema läks, tal käega lõuast haaras ja seejärel jalaga virutas. Matši pea­kohtunik Sander Jürjens näitas Rummu mehele õigustatult punast kaarti ja tõenäoliselt järgneb tema klubile ka rahatrahv, sest ka eemaldamise järel jäi ta tõuklema ega soovinud kohe väljakult lahkuda. Kärdla mehed säilitasid hiidlastele omaselt stoilise rahu ja ebavajalikke kaarte omale ei hankinud.
Viimasel paarikümnel minutil oli mäng totaalselt Linna­meeskonna käes. Rummul õnnestus vaid korra üks nurga­löök teenida, kuid ülejäänud ajast veeretas palli Kärdla ja oli ka ohtlik. 77. minutil suunas Riik nurgalöögist palli edasi Pruunlepale, kes mõnelt meetrilt mänguvahendi võrku suunas – seis 4:1.
Kaks minutit hiljem andis Aivo Jõeleht Pruunlepale söödu liini vahele ning väle mees saatis palli juba üsna kaugelt väravast välja tormanud puuri­lukust mööda – 5:1!
Need ei olnud aga viimase paarikümne minuti ainsad võimalused. Pruunlepal oli kahel korral võimalus Kasper Elissaare headest söötudest skoori suurendada, kuid värava­vaht suutis need ära võtta. Kolmandal korral proovis Elissaar ise lööki, kuid Dünamo puurilukk tõrjus soorituse nurgalöögiks. Nurga­lööke teenis Kärdla veelgi ja korra pääses Riik veel peaga löögile, aga suunas palli veidi üle värava. Paaril korral jõudis kasti teravust tekitama ka Kristjan Kirs, kaugelt proovis veel Kert Kuusalu ehk surve oli tohutu ja parema õnne korral oleks mäng võinud lõppeda Kärdla veelgi suurema võiduga.
Võit 5:1 annab aga põhjust rahuloluks, sest kõik mehed, eelkõige kaitseliin koosseisus Janno Johanson, Timo Vares, Aivo Jõeleht ja Jaagup Kopli tegid väga tubli mängu.
Kärdla mängis Rummu vastu koosseisus Evert Mittal, Janno Johanson, Timo Vares, Aivo Jõeleht, Jaagup Kopli, Kristjan Kirs, Sander Laur (Marko Pruunlepp), Georg Linkov, Mario Degtjov (Kasper Elissaar), Imre Riik ja Kert Kuusalu.
Järgmisel pühapäeval jõuab lõpuks kätte ajalooline hetk, sest kell 13.30 peab Linnameeskond Kärdla staadionil oma selle hooaja esimese kodumängu. Vastaseks Kernu Kadakas. Tulge staadionile!

KRISTI LINKOV
MTÜ Hiiumaa Jalgpall

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411