Teisipäev, mai 30, 2017
 

Tuulekala trollinguvõistlus kogub kuulsust

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Laupäevane trollingu­võistlus Orjaku sadamas oli rekordiline nii võistkondade kui võistlejate arvu, aga ka püütud kalade poolest.
Kaheksandal Tuulekala festivali trollinguvõistlusel osales 76 paatkonda, 242 õngemehe või -naisega, kes tõid kaldale 722 kala, mis kaalusid kokku 301,8 kilogrammi.
Esikoha sai 41 püütud kalaga, mis kokku kaalusid 17 kilo, paatkond Forklift, kuhu kuulusid Ardi Eilart, Kalle Lember ja Veiko Saar Ida-Virumaalt.
Ardi Eilart ütles, et võit tuli töiselt: “Sattusime parve peale ja muudkui käristasime, aga palju kalu läks ka õnge otsast ära.”
Esikoha auhinna andis paatkonnale üle Oter Marine esindaja. Eilart nentis, et trollinguvõistlus oli huvitav kogemus ja lõppkokkuvõttes tasus ära ka.
Napilt teisele kohale püüdis end võistkond JFC, kuhu kuulusid Jaanus Jakobson, Raigo Padar ja Andrus Käpp. Kolme peale püüdsid nad esikohaomanikest vaid ühe kala vähem, seega 40 tuulehaugi, mis kaalusid 16,35 kilogrammi. “See, et me ühe kalaga kaotasime, motiveerib meid järgmisel aastal tagasi tulema,” kinnitas Padar.
Kolmas oli paatkond OPM Team: Arvi Kuppart, Matti Sepälä, Jorma Vataja ja Tormis Lepik. Nende saak koosnes 30 tuulehaugist kaaluga 12,3 kilogrammi.
Loosiõnn ei ole pime
Kõige üllatavam oli, et 4-hobu­jõulise Yamaha pära­mootoriga läks koju paatkond Vihmauss & Co, kes sai trollinguvõistlusel neljanda koha. Paatkonda kuulusid Andrus Kail ja Romet Kommu­saar, kes püüdsid 27 tuulehaugi, mis kaalusid 11,2 kilogrammi. Kail ütles, et sellist mootorit läheb alati tarvis ja sellega saab rohkem merel käia: “Vana oligi juba väsinud.”
Paadimootori loosis neile parim noorkalur, Tiim U kuueaastane liige Aleksander Uusneem, kes püüdis kaheksa kala kogukaaluga
3,45 kilogrammi. Koos vanaisa Arne, isa Urmase ja onu Rudolfiga trollingul käinud noormees hakkas kalal käima juba kolmeaastaselt. “Ta teab, kuidas kala püüda ja temast on paadis palju abi,” kinnitas isa.
Kõige väiksema kala püüdsid õngitsejad paatkonnast Ühe Jutiga, kuhu kuulusid Vormsilt pärit Liina Jutt, Anneli Uus, Ove Koska, Priit Saul ja Ruve Koska. Nende saak koosnes ühest kalast, mis kaalus 250 grammi.
Tuulekala trollingu 2017 tulemustega saab tutvuda veebilehel www.hiiukala.org/

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411