Teisipäev, mai 9, 2017
 

Tasuta õigusnõustamine erivajadustega inimestele

Eesti puuetega inimeste koda koostöös sihtasutusega Õigusteenuste Büroo alustas aprillist õigusnõustamise teenuse pakkumist keskmise, raske või sügava puudega inimestele. Erivajadusega isiku elukondlike õigusküsimuste lahendamiseks võivad sihtgrupi esindajatena nõustamisele pöörduda ka sihtgrupi hooldajad või pereliikmed.
Teenuse eesmärgiks on tagada erivajadustega isikutele õigusnõustamine ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel. Õigusabi tagatakse elukondlike õigusmurede lahendamisel: võlad, eluase, pereasjad, tööasjad, toetused jms. kohtumisega õigusnõustamisega (vajadusel ka veebisilla  nt Skype vahendusel), õigus­infot saab küsida telefonitsi ja veebinõustamise teel. Teenust pakutakse 15 nõustamiskohas üle Eesti koostöös puuetega inimeste kodadega. Hiiu maakonnas toimub nõustamine Hiiumaa puuetega inimeste koja ruumes Käinas Lootuse tn 2, kuu viimasel neljapäeval. Teenus on sihtgrupi jaoks tasuta.
Õigusnõustamiseks on vajalik eelregistreerimine SA Õigusteenuste Büroo telefonil 601 5122 või 5385 0005. Vajadusel on võimalus kasutada nõustamisprotsessis viipe­keeletõlki. Lisateave veebilehelt www.epikoda.ee
Tauno Asuja, EPIK peaspetsialist

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411